צניחה למען החיים: המאבק של הלוחמים שמתמודדים עם פוסט טראומה

11 לוחמים, שהתאחדו לפני כשנה לקבוצות תמיכה שמטרתה בחירה בחיים, צנחו הבוקר בשמי הגליל. "ביום אחד אתה הופך ממטפל למטופל", סיפר אחד מהם על השינוי שחל בחייו

11 לוחמים, שהתחברו בעקבות טראומה שכל אחד מהם נושא מאז שירותו הצבאי, צנחו אתמול בבוקר (ראשון) יחדיו בשמי הגליל. הלוחמים הם בוגרי מלחמות שונות שהתאחדו לפני כשנה לקבוצת תמיכה שמטרתה בחירה בחיים. יחד הם מנסים להתגבר על הקשיים ולהמשיך בחייהם.

סא"ל (במיל') משה נקב, סיפר על התחושות שליוו אותו מאז המלחמה: "הייתי סגן אלוף והובלתי עשרות מבצעים ויום אחד אתה הופך ממי שטיפל בכולם, למי שכולם מטפלים בו". יעקב גור, שישב בשבי המצרי במלחמת יום הכיפורים, סיפר על השינוי בחייו מאז חזר מהשבי: "לא פגשתי אנשים שהיו איתי בשבי אלא התרחקתי מהם באופן לא מודע". בתו, שהגיעה איתו לצניחה, אמרה: "נראה לי שרק כשאתה גדל אתה מבין מה זה אומר ואיך זה משפיע עלייך".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

קבוצת צעירים התנדבה לשפץ בית של קשיש בודד

לאחר המתקפה הכימית: אסד בונה סוריה חדשה - עם רוב שיעי

לרגל חגיגות ה-70: אלו הם מדליקות ומדליקי המשואות בטקס

 צניחה חופשית של 11 לוחמים שסבלו מפוסט טראומה
 

צניחה חופשית של 11 לוחמים שסבלו מפוסט טראומה (חדשות עשר)

 

הלוחמים שצנחו הבוקר הם רק כמה מאלפי יוצאי צבא הסובלים מפוסט טראומה החיים היום בישראל ומתמודדים מדי יום עם זיכרונות שבי ואובדן חבריהם בקרב. הבירוקרטיה המסובכת וההכרה המאוחרת בהם רק העמיקה לאורך הנשים את הפצע הפנימי שבנפשם. איתן דניאל, פגוע פוסט טראומה, סיפר על היחס של המדינה: "אם אני בא ואומר שאני לא בסדר ומשהו לא בסדר, אז תאמינו לי. מי רוצה להיות לא בסדר"