מארק צוקרברג, רויטרס

"אף אחד לא נתן אישור": תביעה נגד פייסבוק בשל פגיעה בפרטיות

תביעה ייצוגית בסך מאה מיליון שקלים הוגשה בישראל נגד הרשת החברתית, שלושה ימים לפני שצוקרברג יעיד בקונגרס. עו"ד גבע: "חוקר פרטי שהיה פועל כך היה מושלך לכלא לאלתר"

פייסבוק ממשיכה להסתבך: שלושה ימים לפני שמנכ"ל החברה מארק צוקרברג אמור להעיד בקונגרס האמריקני בעקבות מכירת פרטי המשתמשים, הוגשה אתמול (ראשון) בישראל תביעה ייצוגית בסך מאה מיליון שקלים, בטענה שהחברה מחזיקה בתיעוד שיחות טלפון ומסרונים של משתמשי יישומון המסנג'ר.

אם הגולשים חשבו שהפגיעה בפרטיות הסתכמה רק בעמודי הפרופיל שלהם, על פי התביעה החדשה נראה שפייסבוק יודעת היטב גם למי התקשרו, כמה זמן דיברו, ומתי. עו"ד יוחי גבע, מומחה בתביעות ייצוגיות, אמר: "כל שיחת טלפון וכל מסרון שאינו קשור לפייסבוק מתועדים. לא ניתן היה לדעת בכלל שיש את המידע הזה כי אף אחד לא נתן אישור לזה אף אחד לא נתן את דעתו".  

עוד כתבות בחדשות עשר >>

קבוצת צעירים התנדבה לשפץ בית של קשיש בודד

לאחר המתקפה הכימית: אסד בונה סוריה חדשה - עם רוב שיעי

שער הדמוקרטיה הישראלית יושק הערב בתל אביב

 מארק צוקרברג
 

מארק צוקרברג (רויטרס)

 

על פי התביעה פייסבוק שמרה יומן שיחות של משתמשים כולל תאריך, שעה מדויקות ומשך השיחה עם כל אחד מאנשי הקשר. עו"ד גבע הוסיף כי "אנחנו מדברים על ציבור של כמה מיליונים והעמדנו את התיק על אלף שקל לאדם. אם היה מדובר בחוקר פרטי שהיה עושה את זה הוא היה מושלך לכלא לאלתר".

בסוף השבוע יצאה פייסבוק למסע הסברה והתנצלות בניסיון למזער את הנזקים מפרשת דליפת פרטי עשרות מיליוני הגולשים. שריל סנדברג, סמנכ"לית החברה, אמרה בריאיון בטלוויזיה האמריקנית כי "מיום שני הקרוב, נשיק לכל תושבי העולם התראה בחלקו העליון של פיד החדשות שתציין בפני כל אדם לאילו יישומונים הוא התחבר ותאפשר לו למחוק אותם בקלות רבה".