אדלשטיין אישר: "נתניהו ישיא משואה - ויוסיף מילות ברכה"

יו"ר הכנסת מסר כי "הושג סיכום עם רה"מ, מתוך רצון כן לסיים את המחלוקת סביב חגיגות 70 לישראל". עם זאת, טען כי הודעת רגב לפיה נתניהו "יישא דברים" אינה מדויקת

  • פורסם ב:
  • 08/04/2018 20:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/04/2018 21:45
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש הממשלה ויושב ראש הכנסת הגיעו היום (ראשון) להבנות בעניין טקס הדלקת המשואות והחליטו כי נתניהו ידליק משואה, אבל לא יישא נאום ארוך, אלא רק כמה מילות ברכה קצרות. 

רגב הגיבה הערב להבנות שהושגו, ואמרה כי היא "שמחה שהעניינים האישיים ירדו מסדר היום וההיגיון והממלכתיות ניצחו". לדבריה, "הסיכום שהושג על פיו בטקס המשואות ובאירוע לכבוד 70 שנה לישראל יופיע גם ראש ממשלת ישראל, יישא דברים ואף ישיא משואה - מוסיף כבוד לטקס, למדינה ולחברה". 

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי "לצערנו, הודעת שרת התרבות אינה משקפת את הסיכום בין רוה״מ ויו״ר הכנסת שהושג היום בישיבתם האישית". על פי ההודעה, "הסיכום הושג מתוך הערכה הדדית ורצון כן לסיים את המחלוקת סביב חגיגות 70 שנים לישראל. ההבנות שהושגו בפגישה הם שרה"מ ישיא משואה בשם ממשלות ישראל ויוסיף מילות ברכה בהדלקת המשואה. כמו כן, סוכם לאשר במיידית שנוהל זה ייתקיים בכל שנת עשור למדינה".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קבוצת צעירים התנדבה לשפץ בית של קשיש בודד

לאחר המתקפה הכימית: אסד בונה סוריה חדשה - עם רוב שיעי

בניית גדר הגבול בלבנון: אופנוענים מוחים עם דגלי חיזבאללה


 

 יולי אדלשטיין ובנימין נתניהו
 

יולי אדלשטיין ובנימין נתניהו(חדשות עשר )

 

רגב הוסיפה בדבריה כי "כפי שהודעתי, בכוונתי לכנס את ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים אחרי יום העצמאות, ולדון בהצעות השונות שעלו בתקופה האחרונה. לרבות הצעתו של השר צחי הנגבי על פיה גם יו"ר האופוזיציה ינאם בטקס. הוועדה תמליץ על סדרי הטקס והחגיגות לאירועי ה-80, עם זאת אני סבורה שנכון ודמוקרטי יותר שאת ההחלטות הסופיות לגבי אירועי העשור הבא, תקבל הממשלה שתכהן באירועי ה-80".

כזכור, בעקבות הצהרת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי יחרים את טקס הדלקת המשואות במידה ורה"מ יישא דברים, גורמים פוליטיים בליכוד הבינו כי עליהם לנסות למצוא מתווה פשרה על חלקו של בנימין נתניהו בטקס. זאת כיוון שבמידה ואדלשטיין אכן יחרים את הטקס, המשמעות תהיה שהכנסת כולה תחרים אותו. נתניהו חושש שאנשי סגל ומדליקי משואות יחרימו גם הם את הטקס, והוא רוצה למנוע זאת באמצעות פשרה.

הדברים בהמשך להתבטאות של אדלשטיין בשבוע שעבר נגד שרת התרבות וחברת מפלגתו, מירי רגב. במכתב ששלח אז לכלל חברי הכנסת ועובדיה, הודיע אדלשטיין כי לראשונה מאז קום המדינה, קיים סיכוי כי הכנסת לא תיקח חלק פעיל בטקס הממלכתי של הדלקת המשואות בהר הרצל, כחלק מפתיחת חגיגות יום העצמאות.

רגב אישרה היום את רשימת 14 מדליקות ומדליקי המשואות, שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית: שלמה ארצי, אלוף במיל' ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופסור מרסל מחלוף, פרופסור אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, נציגת מש"ב ונציג צה"ל.