טקס הדלקת המשואות: "רגב מסרבת לאשר פשרה בין רה"מ לאדלשטיין"

גורמים המעורים בפרטי המגעים בין נתניהו ליו"ר הכנסת בנוגע להשתתפות בטקס הממלכתי מסרו כי המתווה המוצע תקוע, כי רגב מסרבת לתת להבנות תוקף של ועדת הסמלים והטקסים

סערת טקס הדלקת המשואות: גורמים המעורים במגעים לפשרה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הכנסת יולי אדלדשטיין טענו הערב (ראשון) כי הסיכום בין השניים, לפיו ככל הנראה נתניהו ידליק משואה ולא יישא דברים, לא הושלם עד כה כי שרת התרבות מירי רגב מסרבת לתת להבנות תוקף של ועדת הסמלים והטקסים, האחראית על ארגון הטקס. 

כזכור, בעקבות הצהרת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי יחרים את טקס הדלקת המשואות במידה ורה"מ יישא דברים, גורמים פוליטיים בליכוד הבינו כי עליהם לנסות למצוא מתווה פשרה על חלקו של בנימין נתניהו בטקס. זאת כיוון שבמידה ואדלשטיין אכן יחרים את הטקס, המשמעות תהיה שהכנסת כולה תחרים אותו. נתניהו חושש שאנשי סגל ומדליקי משואות יחרימו גם הם את הטקס, והוא רוצה למנוע זאת באמצעות פשרה.

הדברים בהמשך להתבטאות של אדלשטיין בשבוע שעבר נגד שרת התרבות וחברת מפלגתו, מירי רגב. במכתב ששלח אז לכלל חברי הכנסת ועובדיה, הודיע אדלשטיין כי לראשונה מאז קום המדינה, קיים סיכוי כי הכנסת לא תיקח חלק פעיל בטקס הממלכתי של הדלקת המשואות בהר הרצל, כחלק מפתיחת חגיגות יום העצמאות.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לאחר המתקפה הכימית: אסד בונה את סוריה החדשה עם רוב שיעי

תיעוד: תלמידים נמלטים מאוטובוס שעלה באש בכניסה ללהבים

לא אנושי: אב נעצר לאחר שכלא את בנו בכלוב במשך 20 שנה

 שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין
 

שרת התרבות מירי רגב ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין( דוברות הכנסת)

 

רגב משמשת כראש הוועדה לטקסים וסמלים מטעם הממשלה ואחראית על חגיגות ה-70 למדינה. כחלק מטקס המשואות, מבקשת רגב להביא לראשונה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להר הרצל בערב יום העצמאות על מנת שינאם באירוע. באופן מסורתי, מי שמובילה ומנהלת את הטקס החגיגי, היא הכנסת, והדמות הבכירה שעומדת בראש האירוע באופן קבוע היא יושב ראש הכנסת.

רגב, אישרה היום (ראשון) את רשימת 14 מדליקות ומדליקי המשואות, שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית: שלמה ארצי, אלוף במיל' ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופסור מרסל מחלוף, פרופסור אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, נציגת מש"ב ונציג צה"ל. על אף דיווחים בנושא, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא ייכלל ברשימה.