בניית גדר הגבול בלבנון: אופנוענים מוחים עם דגלי חיזבאללה

לאחר שהקבינט הלבנוני הודיע לפני חודשיים כי יפעל למניעת הקמת הגדר לאורך הגבול, מספר מפגינים שנשאו את דגל ארגון הטרור נעמדו בצמוד לגדר והפריעו לפעילות חיילי צה"ל

לאחר תחילת בניית הגדר סמוך לגבול עם לבנון, אופנוענים הנושאים דגלים של ארגון חיזבאללה תועדו היום (ראשון) מוחים בצמוד לגדר, ומנסים לשבש את עבודות צה"ל על הגדר. 

המחאה מתרחשת כחודשיים לאחר שנשיא לבנון, מישל עאון, אמר בפתח ישיבת ממשלה בביירות, בהקשר לבניית הגדר, כי הוא נתן הוראות לצבא "להדוף כל מתקפה ישראלית נגד לבנון". לדבריו, "אנו פועלים עם האו"ם ומדינות ידידותיות כדי לטפל באיומיה של ישראל".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

לרגל חגיגות ה-70: אלו הם מדליקות ומדליקי המשואות בטקס

תיעוד: תלמידים נמלטים מאוטובוס שעלה באש בכניסה ללהבים

טראמפ על התקיפה הכימית בסוריה: רוסיה ואיראן תומכות באסד החיה

בניית גדר הגבול בלבנון
 

בניית גדר הגבול בלבנון(ללא קרדיט )

 

עוד ציין עאון כי מדינתו ממשיכה במגעים בין-לאומיים כדי לבלום את "השאיפות הישראליות בשטח לבנון בים וביבשה". על פי מקורות בחיזבאללה, ייתכן כי העבודות על גדר הגבול הן הכנה לעימות מצד ישראל. עם זאת, גורם לבנוני ציין כי נציג אמריקני הרגיע ואמר שישראל לא מעוניינת בהסלמה לאחר השיחות על בניית הגדר בגבול.

הקבינט הלבנוני הודיע אז כי יאפשר פעילות צבאית של צבא המדינה נגד הקמת הגדר בגבול. "אנו מעניקים הגנה מדינית לכוח הצבאי לפעול נגד כל תוקפנות ישראלית בגבולות, ביבשה ובים", נמסר בהודעת הגוף המדיני-ביטחוני. כמו כן, הוא מתח ביקורת חריפה על הבנייה וטען כי "הגדר הישראלית הנבנית על גבולנו מהווה תוקפנות על ריבונותנו והפרה של החלטה 1701". בנוסף, הודיע כי יפעל בזירה הבינלאומית כדי למנוע מישראל את הקמת הגדר. 

 בניית גדר הגבול בלבנון
 

בניית גדר הגבול בלבנון( ללא קרדיט)

 

בתוך כך, מקורות במדינה מסרו לאתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" כי הממשל רואה את צעדי ישראל בגבול כהתגרות ואתגור ישראלי על ריבונות לבנון. לדבריהם, אם ישראל תמשיך לבנות את הגדר באזור א-נאקורה, היא עלולה להביא למלחמה.

הגדר הנבנית נועדה להחליף גדר נמוכה וישנה באורך 81 קילומטרים, שנבנתה בתקופה בה נסוג צה"ל מלבנון, לפני 17 שנים. לאורך הגבול ישנם 22 יישובים "צמודי גדר", אשר במלחמה חיזבאללה היה רוצה לכבוש אותם. על כן הוחלט שהחומה תבנה תחילה במקומות הרגישים, באזור ראש הנקרא וקריית שמונה - סה"כ 11 ק"מ בגובה 7 מטרים.