ניסיון פיגוע דקירה במישור אדומים: פלסטיני חמוש במברג נורה

החשוד ניסה לדקור ישראלי בסמוך לתחנת דלק, בהתנחלות שממזרח לי-ם. אזרח אחר ירה לעבר הפלסטיני ופצע אותו, הוא פונה לבי"ח בבירה. מצבו אנוש לפי זק"א. 3 נפגעי חרדה

חשד לפיגוע דקירה: פלסטיני, בן 31, תושב שכם, חמוש במברג תקף היום (ראשון) ישראלי בסמוך לתחנת הדלק שבמישור אדומים, ממזרח לירושלים. אזרח שנסע עם משפחתו ברכבם הפרטי בסמוך לתחנת הדלק על כביש 1, הבחין במתרחש, עצר את רכבו ורץ לעבר החשוד, ירה בו ופצע אותו, כך ניטרל אותו. לפי דיווח של זק"א, מצבו של המפגע – אנוש. כוחות משטרה רבים הגיעו לזירה.

פרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירה פינו את המחבל לבית חולים בבירה. נוסף על כך, דווח כי במקום טופלו שלושה נפגעי חרדה, אך כי פרט למחבל, אין נפגעי גוף באירוע.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: חשודים בשוד נמלטים מהמשטרה ומתנגשים בניידת

לא אנושי: אב נעצר לאחר שכלא את בנו בכלוב במשך 20 שנה

אחרי התקיפה הכימית: הממשל הסורי יפתח במשא ומתן עם המורדים

 המברג שעימו ניסה המחבל לפגוע
 

המברג ששימש את הפלסטיני (דוברות המשטרה)

 
 תחנת הדלק בסמוך למישור אדומים
 

זירת האירוע במישור אדומים (אבישי זרביב)

 

בשבוע שעבר בוצע ניסיון פיגוע במעבר תאנים, הסמוך להתנחלות אבני חפץ שבשומרון. החשוד הפלסטיני, שרץ לעבר מאבטח של רשות המעברים של משרד הביטחון, נורה ברגלו במהלך נוהל מעצר. צוות רפואי טיפל בו במקום, ופינה אותו לבית החולים מאיר, כשהוא במצב קשה. זמן קצר לאחר מכן, צעיר פלסטיני שיידה אבנים לעבר כוח ישראלי בהאזור ההתנחלות חלמיש נורה בצווארו, ככל הנראה מכדור גומי, ונפצע אנוש. צוות מד"א מטפל בו במקום.

לפני כשבועיים, אדם החשוד בכוונתו לבצע פיגוע נתפס בבאר שבע בתום סריקות נרחבות אשר במהלכן אף הוקפצו מסוקים לאוויר. החשוד, תושב הפזורה הבדואית, לא היה חמוש. עוד קודם לכן נתפסו גם הרכב והנהג שככל הנראה הסיע את החשוד, והוריד אותו במתחם "ביג" בעיר.