נשיא ברזיל לשעבר עם תומכיו, רויטרס

לאחר שהתבצר עם תומכיו: נשיא ברזיל לשעבר הסגיר עצמו למשטרה

לואיש אנאסיו "לולה" דה סילבה יחל לרצות 12 שנות מאסר, אך טוען לחפותו המוחלטת. תומכיו התעמתו עם השוטרים וניסו למנוע את כניסתם למתחם שבו שהה

נשיא ברזיל לשעבר, לואיש אנאסיו "לולה" דה סילבה, הסגיר עצמו אמש (שבת) למשטרה המקומית, ויחל לרצות את עונש 12 שנות המאסר שנגזר עליו. זאת, לאחר שהתבצר במשך זמן רב עם אלפים מתומכיו בבניין איגוד המתכת בפרבר של סאו פאולו.

למרות ההסגרה, דה סילבה ממשיך לטעון לחפותו. "החוקרים שיקרו וגם התובעים שיקרו", אמר הנשיא לשעבר לקול תשואות הקהל, "לא אסלח להם על שהציגו אותי בפני החברה כגנב".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התחזית: ירידה בטמפרטורות; בהיר עד מעונן חלקית

אדם נהרג בשריפה במגדל טראמפ; הנשיא לא היה בבניין

דיווח: 150 הרוגים ומאות פצועים בתקיפה כימית בסוריה

 תומכי דה סילבה מנסים לחסום את המשטרה
 

תומכי דה סילבה מנסים לחסום את המשטרה (רויטרס)

 

ההמונים שבאו לחזק את ידו סירבו בהתחלה לאפשר לו להסגיר עצמו. הם חסמו את הכביש על מנת למנוע מהניידוץ להגיע למתחם, קראו לו להישאר במקום וניסו להניא אותו מביצוע המעשה.

כזכור, בדיון שהתקיים בנוגע לצו המעצר שהוצא נגדו, דחה ביהמ"ש את העליון במדינה את הבקשה של פרקליטיו להשהותו עד שימוצו כל אפשרויות הערעור העומדות בפניהם. בברזיל חוששים שבמידה והמשטרה תנסה לעצור את דה סילבה בכוח יפרצו עימותים בינה לבין תומכיו של הנשיא לשעבר.

דה סילבה, שכיהן כנשיא ברזיל בין השנים 2003 עד 2010, נחשב למנהיג הפופולרי ביותר בהיסטוריה של המדינה. הוא הורשע ביולי אשתקד בעבירות של שחיתות והלבנת הון במסגרת פרשת השחיתות בחברת הנפט הממשלתית "פטרובאס". דה סילבה טען כי הרשעתו נועדה למנוע ממנו להתמודד שוב בבחירות, נוכח היותו המועמד המוביל לפי הסקרים שנערכו לאחרונהמלבד מאסר, ההחלטה של בית המשפט צפויה להוציא אותו מהמרוץ לנשיאות ברזיל.