יולי אדלשטיין ובנימין נתניהו, חדשות עשר

הקרב על המשואות: הערכה - תוצע פשרה שתקטין את חלקו של רה"מ

גורמים פוליטיים בליכוד צפויים להציג בימים הקרובים מתווה פשרה במטרה למנוע מיו"ר הכנסת להחרים את הטקס, לאחר שהצהיר כי יעשה זאת בעקבות השתתפותו הצפויה של נתניהו

מסתמנת פשרה? בעקבות הצהרת יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי יחרים את טקס הדלקת המשואות, ההערכה היא שגורמים פוליטיים בליכוד ינסו למצוא מתווה פשרה על חלקו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס.

במידה ואדלשטיין יחרים את הטקס, המשמעות תהיה שהכנסת כולה תחרים אותו. נתניהו חושש שאנשי סגל ומדליקי משואות יחרימו גם הם את הטקס, והוא רוצה למנוע זאת באמצעות פשרה.

 יולי אדלשטיין ובנימין נתניהו
 

יולי אדלשטיין ובנימין נתניהו(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד לפיגוע דריסה בגרמניה, 9 הרוגים בעזה: כותרות החג והשבת

האיחוד האירופי: אירועי עזה מעלים שאלות בנוגע למידתיות התגובה

קנדה: 14 שחקנים בקבוצת הוקי נהרגו בתאונה בין משאית לאוטובוס

המתווה שיוצג צפוי להציע להקטין את חלקו של ראש הממשלה בטקס, כך שישתתף אך לא ינאם, או שיהיה רק סרטון בהשתתפותו.

אדלשטיין יצא בשבוע שעבר למתקפה חריפה נגד שרת התרבות וחברת מפלגתו, מירי רגב. במכתב ששלח אז לכלל חברי הכנסת ועובדיה, הודיע אדלשטיין כי לראשונה מאז קום המדינה, קיים סיכוי כי הכנסת לא תיקח חלק פעיל בטקס הממלכתי של הדלקת המשואות בהר הרצל, כחלק מפתיחת חגיגות יום העצמאות.

רגב משמשת כראש הוועדה לטקסים וסמלים מטעם הממשלה ואחראית על חגיגות ה-70 למדינה. כחלק מטקס המשואות, מבקשת רגב להביא לראשונה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להר הרצל בערב יום העצמאות על מנת שינאם באירוע. באופן מסורתי, מי שמובילה ומנהלת את הטקס החגיגי, היא הכנסת, והדמות הבכירה שעומדת בראש האירוע באופן קבוע היא יושב ראש הכנסת.

ח"כ מירי רגב
 

שרת התרבות מירי רגב(ללא קרדיט )

 

ההחלטה של נתניהו להשתתף בטקס הגיעה על רקע החשיפה לפיה הוא לקח חלק, ואף נאם, בטקס המשואות של שנת היובל למדינה, לפני עשרים שנה.

שרת התרבות והספורט מירי רגב, הודיעה גם כי נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז, אישר את הגעתו לטקס. הוא יתלווה למדליקת המשואה מטעם המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בין-לאומי של משרד החוץ, ויהיה המנהיג הזר הראשון שנמנה עם מדליקי המשואות. חברת הכנסת תמר זנדברג פנתה לשרה רגב וביקשה לבטל את השתתפותו של הרננדז כשהיא מציינת שלדעתה מדובר ב"החלטה שערורייתית הנותנת לגיטימציה לנשיא שאחראי להפרות חמורות של זכויות אדם במדינתו". השרה רגב הגיבה למכתב וטענה: "מדובר בהשמצות סרק שאין להם שום בסיס ואני מציעה לכל אותם 'משועממים' להפסיק לחפש את מה שאינו קיים רק כדי להראות שהם כאילו נוכחים בחיינו".