צב שנמצא מת בגליל המערבי, גדי שבתאי

הישראלי המכוער: שני צבי ים נמצאו מתים ומכוסים צבע

מבלים שהגיעו לחוף בצת בגליל המערבי במהלך סוף השבוע, זרקו אבנים על שני צבים וצבעו אותם. מדובר באחד החופים אליהם מגיעים צבים על מנת להטיל ביצים

צילום: גדי שבתאי

אירוע מכוער התרחש במהלך סוף השבוע באזור הגליל המערבי. שני צבי ים נמצאו היום (שבת) מתים ולצדם אבנים. נראה כי מבלים שהגיעו לחוף בצת במהלך סוף השבוע זרקו על שני הצבים אבנים ואף צבעו אותם. נציין כי חוף בצת הוא אחד החופים אליהם מגיעים צבים על מנת להטיל ביצים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

חשד: בן 60 דקר את אשתו למוות - וניסה להתאבד

התחזית: חם ונוח לטיולים; קריר בחגיגות המימונה

עמק יזרעאל: רוכב אופנוע נפצע קשה לאחר שהתנגש במעקה בטיחות

ברשות הטבע והגנים לא ידעו לקבוע היום אם צבי הים נפלטו לחוף מתים או גוססים, אבל רואים בחומרה תקיפת בעל חיים חי או מת באותה מידה.

צב שנמצא מת בגליל המערבי
 

צב שנמצא מת בגליל המערבי(גדי שבתאי)

 
 צב שנמצא מת בחוף בגליל
 

זרקו לעברו אבנים. צב שנמצא מת בחוף בגליל (גדי שבתאי)

 

ביוני האחרון נחשפה התעללות קשה בבעלי חיים בצפון. שוטרים שהגיעו למתחם בכפר אעבלין במהלך חיפוש לאיתור אמצעי לחימה הזדעזעו לגלות התעללות קשה בבעלי חיים המתחוללת במקום. במקום נמצאו שני פגרים של כלבים המוטלים על הקרקע, כשהם עדיין קשורים לגדר באמצעות שרשרת. כמו כן אותרו טווס הקשור לגדר ברגלו עם חוט ברזל, חמישה גורי כלבים ושלושה כלבים בוגרים מוזנחים, מורעבים וחולים. במתחם נמצאו גם 40 כבשים לא מחוסנים ולא מסומנים.

בעל המתחם, בן 30, עוכב לחקירה. בעלי החיים הועברו לטיפול וטרינרי ודיווח נמסר למשרד החקלאות. "כשהבחנו בבע"ח, במצבם הגופני ובתנאים שהוחזקו, נקרע לנו הלב", נמסר מהמשטרה, "הם הביטו בנו כאילו הבינו שבאנו להצילם. משימתנו העיקרית היתה לחפש אמצעי לחימה במתחם אולם חילוץ והצלת בעלי החיים הפכה להיות המשימה המרכזית והחשובה".