בשבוע הבא - המחנכים שלא מפחדים להכניס פוליטיקה לכיתה

משרד החינוך מנסה בשנים האחרונות למנוע ממורים להביע את דעתם האישית בזמן השיעור, אך ישנם כאלה שמסרבים להיכנע • סדרת הכתבות "שיעור בסתימת פיות" במהדורה המרכזית

בשנים האחרונות מערכת החינוך מצמצמת את תפקידו של המורה ומעדיפה שהוא יעסוק בתוכן הלימודי בלבד ולא יביע את דעתו בפני הכיתה. מי שמעז לצאת נגד המדיניות הזו מוזמן לשימוע, ולעיתים אף נאלץ לעזוב את מקום עבודתו.

למרות זאת, ישנם מורים שלא מפחדים והחליטו לעסוק בסוגיות פוליטיות נפיצות בכיתה שבה הם מלמדים. אחד מהם הוא אמנון סדובסקי, מורה לחברה ומדינה בתיכון ליד"ה שבירושלים, שסיפר על המניע העומד מאחורי דרך ההוראה שלו: "אי אפשר לנתק חינוך מפוליטיקה. ברגע שאני עומד בכיתה ומרצה על נושא מסוים, זה נחשב פוליטיקה, וכך גם כשאני מאפשר לתלמידים להביע את דעתם", אמר.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

ריצה לטווח ארוך: בחמאס מתכוננים להסלמה ולעימות נרחב

כחודש לאחר שהורעל: המרגל סקריפל יצא מסכנת חיים

הצרות של מלניה: השנה הראשונה של הגברת הראשונה בבית הלבן

 גמנסיה הרצליה בתל אביב
 

גמנסיה הרצליה בתל אביב (חדשות 10)

 

תלמידיו של סדובסקי מתנגדים לתפיסה החינוכית שלו. "המורה והתלמיד לא נמצאים במקום שווה, התלמיד לומד מהמורה שלו, ולכן הוא יכול לחשוב שדבריו אינם דעה אלא האמת היחידה", אמרה אחת התלמידות. תלמיד אחר הוסיף כי "המורה צריך להיזהר מכך שהוא משפיע על תלמידיו, ולכן אסור לו להביע את דעתו האישית". סדובסקי השיב לתלמידיו: "כל אחד מכם מוזמן לבוא איתי לשימוע אצל שר החינוך ולהסביר למה אני מלמד אתכם פוליטיקה בכיתה", אמר.

מיום ראשון במהדורה המרכזית סדרת הכתבות: "שיעור בסתימת פיות" - על המחנכים שלא מפחדים להכניס פוליטיקה לכיתה.