קרלס פוג'דמון, רויטרס

גרמניה: נשיא קטלוניה לשעבר קרלס פוג'דמון ישוחרר בערבות

בית המשפט במדינה הכריע כי עד להחלטה בנוגע להסגרתו של מי שהנהיג את החבל הקטאלני, לספרד, הוא יוכל להפקיד סכום של כ-300 אלף שקלים ולצאת מהמעצר בו הוא נמצא

בווידאו: נשיא קטלוניה לשעבר נעצר בגרמניה

ישוחרר בערבות: בית משפט בגרמניה קבע אתמול (חמישי) כי נשיאה לשעבר של חבל קטלוניה, קרלס פוג'דמון, יוכל להשתחרר בערבות ממעצרו, עד לקבלת ההחלטה בנוגע להסגרתו לספרד. הסכום שיפקיד הנשיא לשעבר עומד על כ-300 אלף שקלים.

לפני כשבועיים נעצר פוג'דמון בגרמניה, לאחר שספרד הוציאה צו מעצר בין-לאומי כנגדו. הרשויות בספרד מאשימות את הנשיא המודח של החבל הקטאלני בעבירות של המרדה ושחיתות ציבורית. אם אכן יישפט במולדתו הוא עלול להישלח ל-30 שנות מאסר בכלא באשמת המרדה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בצל המחלוקת: נתניהו החליט להגיע לטקס המשואות

תיעוד: המעקב אחר המחבל שחוסל הלילה בגבול הרצועה

פלסטיני כבן 20 נעצר עם סכין ומברג בכניסה למערת המכפלה

 קרלס פוג'דמון, נשיא קטלוניה המודח
 

ישוחרר בערבות. קרלס פוג'דמון, נשיא קטלוניה המודח (גטי אימג'באנק)

 

בית המשפט הגרמני קבע שעבירות ההמרדה אינן עולות בקנה אחד עם הפסיקה והרף הגרמני ועל כן דחה את ההסגרה בסעיף זה. לצד זאת, סעיף השחיתות בבקשת ההסגרה עודנו קיים ועתה ממתינים להכרעת בית המשפט בנושא. פוג'דמון כאמור, בשלב זה ישוחרר בערבות משום שבית המשפט לא רואה בו כמי שעלול להימלט משטח השיפוט של המדינה.

דובר בתי המשפט בגרמניה, פראוקה הולמר, מסר כי הנשיא לשעבר של קטלוניה לא יוכל לעזוב את המדינה ללא אישור של התביעה וכי עליו יהיה להתייצב בתחנת משטרה מקומית אחת לשבוע. הממשלה הספרדית הגיבה לפסיקה של בית המשפט הגרמני ואמרה כי היא מכבדת את ההליך השיפוטי של המדינה.

פוג'דמון מצא מקלט בבלגיה לאחר שנמלט לפני ארבעה חודשים מספרד בעקבות משאל העם לעצמאות החבל, שהוכרז כבלתי חוקי. בשל כך, ספרד הוציאה נגדו צו מעצר אירופי. הוא עבר בחודש שעבר לפינלנד, ואז ניסה לשוב לבלגיה משום שספרד ביקש מהמדינה להתחיל הליך הסגרה נגדו. בדרך חזרה כאמור נעצר בגרמניה.

לפי מגזין "פוקוס" הגרמני, סוכני מודיעין ספרדים עקבו אחריו כשעשה את דרכו מפינלנד לגרמניה, וביקשו מהרשויות לעצור אותו. מעצר המנהיג הקטלאני עלול לערער עוד יותר את המשבר בין החבל הקטלני לשלטון המרכזי במדריד, שהחל כשהמחוז הכריז מבחינה סמלית על עצמאות מספרד.