הפעלות לילדים פלסטינים בגבול רצועת עזה, ללא קרדיט

חברת ההסעות שלקחה מפגינים לגדר: "חמאס כלא אותנו והביא נהגים"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים פרסם הקלטה שלדבריו מוכיחה כי חמאס כופה עצמו על תושבי עזה. צה"ל לנציג חברת האוטובוסים: "אם תמשיכו להסיע מפגינים, אתה תחשב סייען לטרור"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש), אלוף יואב פולי מרדכי, פרסם היום (חמישי) בפייסבוק קטע אודיו שבו נטען כי חמאס כופה על מנהלי חברות אוטובוסים ברצועה להסיע מפרי סדר ופעילי טרור להפגנות בגדר הגבול. "חמאס כלאו אותנו והביאו נהגים אחרים שינהגו באוטובוסים", טוען נציג חברת האוטובוסים בהקלטה.

"חמאס מפעיל טרור גם נגד עמו שלו", כתב מרדכי ב"אלמונסק", עמוד הפייסבוק הרשמי של מתפ"ש. "אלו הן פניו האמיתיות של ארגון הטרור שטוען שהפרות הסדר האלימות הן ספונטניות, ויש לנו הוכחות נוספות לכך".

בהקלטה בין קצין התיאום של מתפ"ש לנציג חברת האוטובוסים שנטען כי הסיעה מפרי סדר, מדגיש הקצין את חומרת המעשים. "הזהרנו אתכם לא להשתתף בהפרות הסדר האלימות של התושבים על גדר הביטחון", הוא אומר. "אם החברה שלך רוצה לסייע למשוך אנשים להפגנות, זה אומר שאתה מסייע לטרור".

>> עוד כתבות בחדשות 10:

פרסום ראשון: נתניהו החליט להגיע לטקס המשואות
פלסטיני כבן 20 נעצר עם סכין ומברג בכניסה למערת המכפלה
המונים בהלוויית התינוק שטבע; קיצוניים חטפו גופתו מהאמבולנס

הפוסט של המתפ"ש בפייסבוק:בתגובה לאזהרות, אומר נציג החברה כי חמאס הפעיל נגדם אמצעים. "אנחנו לא מסייעים, חמאס באו, עצרו אותנו והגישו נגדנו תלונה", הוא מסביר. "אמרו לי שרוצים לכלוא אותי, להביא נהגים אחרים ולהחרים את האטובוסים. מה אנחנו אמורים לעשות במצב כזה?".

בהמשך, קצין התיאום מזהיר כי אם המצב ימשך כך, הם ימנעו מהנציג וממשפחתו מלקיים קשרים מסחריים, כלכליים ואף אישיים עם הצד הישראלי. הנציג המשיך להתעקש כי החמאס עומד מאחורי הסעת המפגינים וקצת לאחר מכן מסתיימת השיחה.

 

 הפעלות לילדים פלסטינים בגבול רצועת עזה
 

הפעלות לילדים פלסטינים בגבול רצועת עזה( ללא קרדיט)

 

מוקדם יותר היום הודיע ארגון חמאס כי יעניק כספי פיצויים לפלסטינים שיהרגו או ייפצעו במהלך ההפגנות ההמוניות על הגדר, שצפויות להתחדש בעוצמה מחר. במסגרת ההכנות לקראתן, הפלסטינים ערכו אתמול ניסוי הבערת צמיגים. המפגינים מתכוונים לערפל את שדה הראייה של צלפי צה"ל באמצעות העשן. בחמאס מעוניינים לנייד להפגנה עשרות אלפי אנשים, כפי שהיה בשבוע שעבר. בתוך כך, הפלסטינים טוענים כי צה"ל עושה שימוש בנשק אסור. במסע"ת שקיים "הוועד הפלסטיני לפשעי מלחמה" ברצועת עזה נטען כי ישראל עשתה שימוש בגז הגורם לתופעות של היסטריה ושיבושים במערכת העצבים. כמו כן האשים הוועד את ישראל בירי מכוון כלפי מפגינים ואף כלפי עיתונאים. הוועד קרא לקהילה הבין-לאומית ולארגוני זכויות האדם בעולם להתערב ולקיים חקירה במה שהגדיר "פשעי המלחמה שמבצעת ישראל".

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, התייחס היום בשיחה עם כתבים צבאיים להפגנת הצמיגים שמתוכננת להיערך מחר בגבול הרצועה. "גם עשן מעשרת אלפים צמיגים לא ישנו את התמונה. אנחנו בהיערכות ייעודית למול עשן ושריפה מצמיגים. זה גימיק יפה. הם יעשו עשר דקות עשן", אמר. "אנו רואים בחמאס אחראי. חמאס משחק באש. אין לנו כוונה לאפשר את הארועים האלה על בסיס שבועי. התגובה שלנו לא תוגבל למרחב הגדר. אין לנו עניין בהפגנות בתוך עזה. רק בהפגנות על הגדר", הוסיף. לדברי מנליס, חמאס ניסה להוציא לפועל פיגועים בחסות התהלוכות ביום שישי שעבר.