פלסטיני כבן 20 נעצר עם סכין ומברג בכניסה למערת המכפלה

בבידוק של לוחמי מג"ב הוציא החשוד מברג מכיסו, שבר אותו והשליך על הרצפה. הסכין נמצאה מוסלקת בגרבו • מטען נזרק לעבר מתפללים בקבר יוסף, שני פלסטינים נפצעו בהפרת סדר

פלסטיני בשנות ה-20 נעצר היום (חמישי) בכניסה למערת המכפלה בחברון, כשעליו סכין ומברג, והועבר לחקירת כוחות הביטחון לבדיקת המניע. 

החשוד עורר את חשדם של לוחמי מג"ב, שביקשו לערוך לו בידוק. במהלך הבדיקה הוא הוציא מברג מכיסו, שבר אותו והשליכו לרצפה. בהמשך החיפוש הבחינו הלוחמים בחפץ חשוד בגרבו, בחיפוש נמצאה סכין שהוסלקה בגרבו.

אמצעי לחימה
 

אמצעי לחימה שנתפסו בסריקות מחוץ לשער שכם (דובר צה"ל)

 

בתוך כך, הלילה נזרק מטען לעבר כ-1,000 מתפללים שהגיעו לקבר יוסף, ולעבר כוחות צה"ל שאיבטחו אותם. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במהלך סריקות לפני כניסת המתפללים נמצאו אמצעי לחימה על גג אחד הבתים הסמוכים, שלושה חשודים נעצרו.

במהלך יציאת הכוחות התפתחה הפרת סדר אלימה, צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות, שני פלסטינים נפצעו. כמו כן, במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון שמונה מבוקשים ביהודה ושומרון, שהועברו לחקירת שב"כ. בנוסף, במהלך סריקות לאיתור אמצעי לחימה במרחב העיר חברון, מצאו הכוחות נשק מסוג M-16 ומחסנית.

במקביל הלילה כלי טיס של האוויר תקף בטיל פלסטיני חמוש שהתקרב לגדר המערכת בעזה באזור נחל עוז. על פי הערכת צה"ל, מדובר במחבל שהיה בדרכו לבצע פיגוע ירי על הגדר, והוא נהרג בתקיפה. משרד הבריאות בעזה אישר כי נהרג פלסטיני מתקיפת צה"ל במזרח העיר עזה, אך לא מסר את פרטיו.