המונים בהלוויית התינוק שטבע; קיצוניים חטפו גופתו מהאמבולנס

גופת התינוק נחטפה ע"י קיצוניים לפני קבורתו. ההלוויה התרחשה בתום נתיחת גופתו, יום לאחר שנדחתה עתירת המשפחה וחרף הפגנות המחאה בימים האחרונים

התינוק שטבע בבית המלון באשדוד בתחילת השבוע הובא היום (חמישי) למנוחות בירושלים. המונים פקדו את ההלוויה  ועימותים התרחשו במקום. לפני שנערכה הקבורה, נחטפה גופתו מהאמבולנס על-ידי חרדים קיצוניים. מוקדם יותר היום הסתיימה נתיחת הגופה.

ההלוויה מתרחשת יום לאחר שנדחתה עתירת משפחת התינוק למנוע את הליך נתיחת הגופה. שופטי בג"ץ אישרו להעביר את הגופה לנתיחה במכון לרפואה משפטית חרף דרישת המשפחה וההפגנות שנערכו בימים האחרונים בנושא, על מנת לאפשר את בירור נסיבות מותו של התינוק. לאחר טקס קצר באשדוד שניהלו מתנדבי זק"א ואנשי חברה קדישא, גופת התינוק הועברה לקבורה בירושלים. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

התחזית לערב החג: תורגש התחממות; סיכוי לגשם בדרום הארץ

אותר הילד שנעדר לפני שבוע; תיעוד: מעצר האב החשוד בחטיפתו

הוארך מעצר הבן החשוד ברצח אמו; הוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית

כזכור, בג"ץ דחה אמש את עתירת משפחת התינוק, שטבע ביום שני האחרון בג'קוזי במלון "מיעמי" באשדוד, בנוגע לנתיחת גופתו. המשטרה מתכוונת לנתח את גופתו. בג"ץ איפשר את הנתיחה אך הורה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית ובנוכחות פתולוגית מטעם המשפחה. קומץ מפגינים חרדים הגיע לאבו כביר במחאה על נתיחת הגופה, אליה הם מתנגדים.

השופטים קבעו כי נוכח החומר שהתקבל, אין לשלול בשלב זה סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים, ואין מדובר רק בשאלות שעניינן אופי הטביעה. נוסף לכך, השופטים הדגישו כי הם נותנים את דעתם לטענות של הסנגורים עורכי הדין איתמר בן גביר ומשה אלמליח באשר לשמירה על כבוד המת, אלא שבמקרה זה, לשיטתם, אין מנוס, אלא להורות על נתיחה.