סוף החלום: עמרי כספי נחתך מסגל גולדן סטייט לקראת הפלייאוף

לאחר שהווריורס בחרו להחתים את הרכז המפתיע קווין קוק, נאלצה האלופה לחתוך מהסגל את אחד השחקנים. כספי, שלא התאושש מפציעה בקרסול, יראה שוב את הפלייאוף מהבית

שבוע לפני שהיה עשוי לרשום את הופעת הפלייאוף הראשונה שלו בקריירה, עמרי כספי נחתך הלילה (שבת) מסגל גולדן סטייט ווריורס - ויראה את חבריו במשך כל העונה נאבקים על האליפות בלעדיו.

חודשיים חלשים של כספי, בהם סבל מפציעות, איבד את הביטחון ומיעט לשחק, עלו לו בסופו של דבר באפשרות לשחק לצד קווין דוראנט, סטף קארי, קליי תומפסון ודריימונד גרין בשבועות המכריעים של העונה. זאת, מכיוון שהווריורס נאלצו לצרף שחקן נוסף, את הרכז המצטיין קווין קוק, עקב פציעתו של קארי שצפוי להחמיץ לפחות את הסיבוב הראשון בפלייאוף.

הווריורס חייבים לצמצם את הסגל לפלייאוף ל-15 שחקנים, ועם עלייתו של קוק לגדולה בשבועות האחרונים - כולל הובלת הווריורס בנקודות במשך חמישה מתוך שבעה משחקים - הם בחרו להחתים את הרכז מליגת ההתפתחות על חוזה קבוע, ולוותר על אחד השחקנים הנוכחיים בסגל. הפור נפל על כספי, שחוזהו מסתיים בתום העונה הנוכחית, ושלא הצליח לחזור מפציעה לא פשוטה בקרסול שספג במשחק נגד סקרמנטו לפני כשבועיים וחצי.

השבחים לא עזרו

כספי ויתר בתחילת העונה על הצעות מפתות יותר כספית מקבוצות לוטרי, והצטרף לווריורס על חוזה מינימלי של 2.1 מיליון דולר. הוא שותף ב-53 משחקים, בהם קלע 5.7 נקודות עם 3.8 ריבאונדים למשחק ודייק ב-45% מרשימים מעבר לקשת, אבל זרק 0.4 שלשות למשחק בלבד - לאחר ששינה את סגנון המשחק שלו להרבה יותר חיתוכים לעבר הטבעת, וזכה לשבחים רבים ממאמנו סטיב קר ומחבריו לקבוצה.

בכך, נשאר כספי במקום הראשון והלא מחמיא ברשימת השחקנים ששותפו בהכי הרבה משחקי עונה רגילה ללא פלייאוף, עם יותר מ-550 הופעות כאלה. בקיץ בכל מקרה היה הופך לשחקן חופשי.