הר הבית, רויטרס

בדרך לשבירת שיא מימי הבית השני: אלפי עולים לרגל להר הבית

הר הבית הוא מוקד חיכוך עיקרי ונפיץ, אך בחג הפסח הזה, הוא הפך לאתר עלייה לרגל מתחת לרדאר וצפוי לשבור את שיא כל הזמנים. באופן מפתיע, הביקורים עוברים בשקט ביטחוני

הר הבית הוא המקום הנפיץ ביותר במזרח התיכון ומוקד החיכוך העיקרי בין יהודים לערבים. למרות זאת, בחג הפסח הזה, הוא הפך לאתר עלייה לרגל מתחת לרדאר ונראה כי כמות התיירים שמגיעה אליו הולכת לשבור שיא שלא נשבר מאז ימי בית שני, בשנים הראשונות לספירה.

העולים מגיעים פעמיים ביום, מוקפים בשמירה רבה: גם משטרתית וגם של וואקף ירדני. כל כוחות הביטחון כבר מתורגלים בנושא, ועד כה הביקורים עוברים כמעט בשקט מוחלט. מבין אלפים, רק כ-20 יהודים הורחקו מההר עד כה, בשל הפרת הכללים הנהוגים במקום לאחר שהשתחוו ואמרו מילות תפילה.

בשלב זה, מספר העולים הוא כ-2,000 איש ונראה כי שיא כל הזמנים עומד להישבר. בחג הפסח בשנה שעבר העלו לרגל 1,300 בני אדם ואילו בחג הסוכות האחרון עלו כ-2,200. הצפי הוא כי מחר (חמישי) יעלו לפחות כמה מאות נוספים ובכך יישבר השיא, לא רק של השנים האחרונות, אלא מאז ימי בית שני.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

המחאה על נתיחת גופת התינוק: רכבו של סגן השר פרוש הותקף

הפלס' מתכוננים לשישי: יבעירו צמיגים כדי לערפל את ראות הצלפים

פוטין, ארדואן ורוחאני צפויים להכריע מחר בעתידה של סוריה

 הר הבית
 

הר הבית (רויטרס )

 

מי שכן מורחק מהר הבית, גם מבלי שיפר את כללי התפילה, אלו חברי הכנסת. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אוסר על חברי כנסת להגיע למקום מתוך תפיסה כי הדבר עלול להתסיס את האווירה. כחלק מההגבלות הללו, הורחק חבר הכנסת יהודה גליק, שהגיע לשערי ההר לברך את העולים.