החייל מדובדבן, ללא קרדיט

פליטת הכדור בדובדבן: "החשוד והמנוח כיוונו נשקים זה על זה"

מתיק חקירת מצ"ח בנוגע למותו של שחר סטרוג עולה כי נבדקים חשדות נוספים לשימוש לא חוקי בנשק ביחידת דובדבן. מעצרו של החייל החשוד הוארך עד ליום חמישי הבא

מעצרו של החייל החשוד בהריגתו של סמ"ר שחר סטרוג מפליטת כדור לפני שבועיים הוארך היום (רביעי) עד ליום חמישי הבא. במהלך הדיון בבית הדין הצבאי ביפו הציגה התביעה פרטים מתוך חקירת מצ"ח בנוגע למקרה, לפיהם נבדקים מקרים נוספים ביחידת דובדבן שבהם היה לכאורה שימוש לא חוקי בנשק. 

התובעים ציינו כי "מחומר החקירה עולה שבערב האירוע שהה החשוד בחדרו בטרם יציאה לאימון, אז נכנס המנוח לחדר, השניים שלפו את האקדחים שלהם אחד כלפי השני, האקדח האישי של החשוד היה טעון במחסנית וללא תותב. החשוד כיוון את הנשק שלו למרכז מסת הגוף של המנוח, דרך את האקדח ולחץ על ההדק, אז נורה כדור מנשקו של החשוד שפגע בפלג גופו העליון של המנוח וגרם למותו". 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

המחאה על נתיחת גופת התינוק: רכבו של סגן השר פרוש הותקף

תיעוד: פועל פורץ לדירה בבניין ששיפץ - ויוצא ממנה עם מזוודות

תיעוד: קבוצת מבלים תוקפת גבר בגלל שנישק אחד מהם בראשו

לדברי התביעה, חומרי החקירה מבוססים על ממצאים מהזירה, דבריו של החשוד מיד אחרי האירוע, עדויות מומחים ודבריו של החשוד בחקירתו. כמו כן, התביעה ממתינה לחוות דעת מהמכון לרפואה משפטית, שצפויה להתקבל עד לסוף השבוע הבא.

עוד צוין בדברי התביעה כי "במהלך החקירה עלה צורך לברר אירועים שבהם עלה חשד לשימוש בלתי חוקי בנשק על ידי חיילים אחרים, השונים במהותם מהאירוע שבו חשוד החשוד. אירועים אלה נבדקים בשעות אלה".

סנגוריו של החשוד טענו: "אנחנו לא חושבים שהחשוד מסוכן למישהו. הוא לא מסוכן לאף אחד, אולי רק לעצמו". הם הוסיפו כי הוגשה בקשה למפקד הכלא לשחרר אותו לחופשת החג, ואמרו כי החשוד "מאוד מתייסר על כך, המנוח היה חברו הטוב".

 הלוויתו של לוחם דובדבן, סמ"ר שחר סטרוג
 

הלוויתו של לוחם דובדבן, סמ"ר שחר סטרוג(ללא קרדיט)

 

בדיון קודם במקרה, בשבוע שעבר, חוקרי מצ"ח אמרו כי לוחם דובדבן חשוד גם בשיבוש הליכי חקירה. לדברי החוקרים, הם הצליחו לגלות דרך חברת הטלפון הנייד של החייל כי התקשר לאחר פליטת הכדור, ככל הנראה לאחיו, ומיד אחר כך מחק את השיחה. כמו כן, שלח מספר הודעות, שנמחקו גם הן. על פי גורם צבאי בכיר הלוחם נחקר אתמול בלילה לראשונה בחשד לשיבוש הליכים, אך הכחיש את הטענות. 

הלוחם החשוד נעצר לפני כשבועיים על ידי מצ"ח. בתחילה הוא נחקר בחשד לגרימת מוות ברשלנות אך בהמשך נחשד ונחקר בהריגה, ומעצרו הוארך אז בשישה ימים. בחקירתו, אמר החייל: "שומר המסך שלי בטלפון הוא עם שחר שנהרג. אני בשוק ממה שקרה. הוא היה חבר טוב מאד שלי. את כל ההכשרה והמסלול עשינו ביחד". 

שני הלוחמים ישבו בחדרם כאשר החשוד שיחק עם אקדחו ופלט ממנו כדור אחד. הכדור פגע בחזהו של סטרוג שישב מולו בחדר ופצע אותו קשה. אמבולנס צה"לי פינה אותו במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נכשלו המאמצים להשאירו בחיים ונקבע מותו.