שירות הביטחון הפדרלי הרוסי, רויטרס

רוסיה: ישראלי בן 27 נרצח; נבדק רקע אנטישמי

מיכאל וורבסקוי, תושב סנט פטרסבורג ששירת בצה"ל, הוכה באכזריות לפני חמישה ימים ומת מפצעיו בבית החולים. אחמד חארסה, תושב העיר נעצר, אך שוחרר בערבות

מיכאל וורבסקוי, ישראלי בן 27, מת מפצעיו אמש (שלישי) לאחר שהוכה באכזריות לפני חמישה ימים, כשהיה בדרכו מהמכולת לביתו בסנט פטרסבורג שברוסיה. בכלי התקשורת ברוסיה דווח כי אחמד חארסה, מוסלמי תושב העיר בן 36, נעצר בחשד שביצע את המעשה, אך שוחרר לאחר מכן שוחרר בערבות. עם זאת, המשטרה ברוסיה הודיעה כי נאסר עליו לצאת מהעיר ולא שללה היתכנות כי המניע לרצח הוא אנטישמי.

וורבסקוי למד ארכיטקטורה והנדסת בניין באוניברסיטת סנט פטרסבורג, ועלה לישראל בשנת 2010 כדי להתגייס לצה"ל. הוא גר בירושלים במשך שנתיים, אך שב לאחר מכן בחזרה לרוסיה. הוא התחתן ואשתו נמצאת בשלבים מתקדמים של הריונה. וורבסקוי היא חבר פעיל בקהילה היהודית ובמקהלת בית הכנסת בעיר.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בסיוע הטכנולוגיה - העתקות והדלפות במבחן הסכמת סוכני הביטוח

תיעוד: קבוצת מבלים תוקפת גבר בגלל שנישק אחד מהם בראשו

סקר חדשות עשר: למרות אי שביעות הרצון - נתניהו מתחזק

מיכאל וורבסקוי נרצח בסנט פטרסבורג

מיכאל וורבסקוי נרצח בסנט פטרסבורג (newsru)

 

ממשרד החוץ נמסר כי הנרצח מחזיק באזרחות ישראלית, אך הוריו ורעייתו אינם ישראלים ומתגוררים בסנט פטרסבורג. עוד נמסר כי הרקע למקרה נבדק על ידי המשטרה הרוסית. משפחתו מעודכנת בפרטי המקרה, אך לא יצרה קשר עם המשרד לבקשת סיוע. עובדי משרד החוץ בעיר פנו אליהם והציגו את האפשרויות העומדות בפניהם. עוד נמסר כי כל פרוצדורה תתקיים רק לאחר מיצוי החקירה המשטרתית.