מורה נהיגה ותלמידה שלו לאחר טסט, חדשות עשר

"מחכה לטסט כבר ארבעה חודשים": מדוע הפרטת מבחני הנהיגה תקועה?

שר התחבורה הכריז על רפורמה שבה צפויים התלמידים לחכות לטסט מספר ימים. בית המשפט הקפיא את המהלך ובינתיים בוחנים רבים פורשים, מה שגורם לתלמידים לחכות יותר מתמיד

בקיץ הקרוב צפוי היה להיכנס לתוקף המהלך המבטיח של שר התחבורה להפרטת מבחני הנהיגה המעשית, מה שאמור לאפשר לתלמידים לגשת למבחן בתוך שלושה ימים. שתי חברות פרטיות כבר נבחרו כמתאימות, אבל לפני כחודשיים הוציא בית המשפט צו ביניים שהקפיא את ההפרטה. במקביל, מבקר המדינה בוחן את פרטי המכרז.

בינתיים ממתינים התלמידים למבחן, יותר מאי פעם. "על 51 תלמידים קיבלתי עשרה טסטים", הסביר בועז גל, מורה לנהיגה בירושלים, "פועל יוצא של כזה דבר הוא שתלמידים מחכים שלושה או ארבעה חודשים למבחן".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תאונה או התאבדות: מדוע הידרדרה מצוק משפחה בת 8 נפשות?

ביטול גירוש מבקשי המקלט: ההסכם עם רואנדה קרס כבר לפני חודשים

חשד לניסיון פיגוע ליד אבני חפץ; מיידה אבנים נפצע אנוש בחלמיש

 מורה נהיגה ותלמידה שלו לאחר טסט
 

מורה נהיגה ותלמידה שלו לאחר טסט (חדשות עשר)

 

על פי הערכות ועד בוחני הנהיגה, בחודשים הקרובים צפויים לפרוש עשרות בוחנים מתפקידם. זאת, בנוסף לכמה שכבר עשו זאת. "אם המצב יימשך", אמר איציק דהאן, מורה לנהיגה בבאר שבע, "בתוך חודשיים לא יהיו מבחני נהיגה במדינת ישראל".

כבר לפני שנתיים הכריז שר התחבורה על הפרטת מבחני הנהיגה. בית הדין לעבודה אישר את המהלך בתחילת 2017, למרות התנגדות הבוחנים. אולם, בחודש נובמבר האחרון עלו טענות על כך שהמכרז נפתר למידותיהן של החברות שזכו בו, מה שהוביל את מבקר המדינה לבחון את העניין, ולבית המשפט כאמור, להקפיא את הרפורמה.

תגובת משרד התחבורה: "במטרה לצמצם את זמני ההמתנה עד ליישום הרפורמה, גייס אגף הרישוי עשרות בוחנים נוספים. כיום מועסקים 154 בוחנים, לעומת כ-100 לפני שנתיים. המכרז התנהל בהתאם לכללי המנהל התקין ועמד בכל התנאים הקבועים בחוק".