רוחצים בחוף גופרה , רשות הכינרת

בלי רמקולים וללא קריוקי: הנופשים נהנים בחופים השקטים בכינרת

15 חופים סביב האגם הוכרזו כשקטים. רשות הכינרת פועלת בשיתוף פעולה עם המשטרה על מנת לשמור על השקט - ומצליחה. "בשנה שעברה לא היה אפשר לישון אפילו לדקה בגלל הרעש"

עם ישראל יצא היום (ראשון) בהמוניו לכינרת. למעלה מ-11 אלף נופשים הביאו לסגירת חלק מהחופים כבר בשעות הצהריים. דבר אחד השתנה מהפסח שעבר: אין כניסה לרמקולים, ערכות קריוקי או מערכות הגברה.

בכניסה לחוף לבנון הקפידו להזכיר לנופשים ולנופשות את המהפכה השקטה. בין האוהלים ועשן המנגלים, הסתובבו סיירי רשות הכינרת לנופשים ולנופשות על המבצע לשמירה על השקט, מצרך שהיה בסכנת הכחדה בשנים האחרונות. "בשנה שעברה הגענו לפה וכל הזמן היה רעש ובלאגן, לא יכולת לישון אפילו לדקה", סיפר לחדשות עשר ירון דרלביץ', שנופש באזור.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

השר יובל שטייניץ מסר עדות בחקירת פרשת הצוללות

הרב הצבאי הראשי לשעבר, אביחי רונצקי, הלך לעולמו בגיל 66

חוקרים פרטיים נעצרו בחשד שהתחקו אחרי גורמים בלהב 433

סך הכל 15 חופים שסביב האגם הוכרזו חופים שקטים. לאחר פתיחת עונת הרחצה לפני כשבועיים, החלו לאכוף את השקט. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל ובינתיים השקט נשמר בצורה מפתיעה", אומרת יעל סלע מרשות הכינרת.  

הכנרת, ביום הראשון של חול המועד פסח
 

הכריזו על חופים שקטים. הכינרת, ביום הראשון של חול המועד פסח(רשות הכנרת)

 

הדעות בקרב המבלים בחופים בנוגע להחלטה חלוקות. "התבאסנו כי לבני נוער אין מה לחפש פה", אומר אסף חלפון, מבלה במקום, "אפשר להסדיר את זה כך שיהיה חוף עם רעש וחוף בלי. לא למנוע את זה לגמרי". מנגד, אומרת מעיין אבקסיס כי "זה כיף כי יש רוגע. אני מוכנה לוותר על מוזיקה בעצמי בשביל שלא יהיה מוזיקה מסביב".