שפיר נגד רגב: "משתמשת בחגיגות ה-70 על מנת לזרוע שנאה"

חברת הכנסת הגיבה לדברי שרת התרבות כי "היא ילדה קטנה" ואמרה: "מאחלת לעם ישראל ולחיילים שמעבירים את החג בהגנה על המדינה שבקרוב נחליף את הממשלה הרעה הזו"

חברת הכנסת סתיו שפיר תקפה היום (ראשון) את שרת התרבות והספורט מירי רגב, זאת לאחר שהאחרונה כינתה אותה "ילדה קטנה וילדותית". 


שפיר כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "רגב משתמשת בחגיגות ה-70 על מנת להכפיש ולהסית ובמקום לחזק את ישראל היא עסוקה בלזרוע שנאה". עוד הוסיפה שפיר כי "אני מאחלת לעם ישראל ולחיילים שמעבירים את החג בהגנה על המדינה, שבקרוב נחליף את הממשלה הרעה הזו בממשלה שאכפת לה מהאזרחים. נעשה הכל כדי שאת חגיגות ה-71 ינהלו מנהיגים שאוהבים את המדינה ולא רק את עצמם".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

הישראלים מנצלים את חג הפסח לטיולים; שלושה נפצעו מפיצוץ גזייה

הרב הצבאי הראשי לשעבר, אביחי רונצקי, הלך לעולמו בגיל 66

תיעוד: נכד של עבריין מוכר וחברו דורסים למוות גבר - ונמלטים


יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי הביע תמיכה בשפיר ושיתף את מה שכתבה בחשבון הטוויטר שלו. בתוך כך, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הגיבה גם היא להתנהלות לרגב והתייחסה לסיסמה שבחרה לחגיגות ה-70 לישראל "כן – יש במה להתגאות".

 סתיו שפיר
 

"נחליף את הממשלה הרעה הזו". סתיו שפיר( אביב לוסקי)

 


יחימוביץ' כתבה בחשבון הטוויטר שלה "עם מי בדיוק את מתקוטטת בסיסמה הזאת, ולמה ליזום מריבה מלאכותית על משהו שאף אחד לא רוצה לריב עליו? ומה הסיסמא לפסח? 'כן, עבדים היינו לפרעה?' חג שמח. עם געגועים לממלכתיות".

מוקדם יותר ערכה שרת התרבות מסיבת עיתונאים לכבוד חשיפת קמפיין אירועי ה-70 למדינת ישראל, ואמרה כי היא "מאוכזבת מההתנהלות של יו"ר הכנסת, שבאמירותיו פוגע בממלכתיות של הכנסת והממשלה".


לטענתה, "העובדות הן שמאז ומעולם זה טקס של הממשלה, מעולם לא היה טקס של הכנסת. מי שמנהל את הטקס זה ממשלת ישראל". עוד היא הוסיפה כי "הכנסת לא שותפה לטקס המשואות. הממשלה החליטה לכבד את יו"ר הכנסת בנאום. זה לא הופך את הטקס לשלו. מותר לקבל החלטה שאחת ל-10 שנים יופיעו גם נשיא המדינה וגם רה"מ. במה זה פוגע בממלכתיות, ריבונו של עולם, שעל במה אחת עומדים הנשיא, רה"מ ויו"ר הכנסת?"


לאחר מכן עקצה רגב את אדלשטיין ואמרה כי "הטקס יהיה מרגש גם אם יו"ר הכנסת יחליט שהוא לא מגיע", והאשימה אותו בכך ש"הסית" נגד החלטתה. לדבריה, "ממילא נתניהו נואם בטקס בקטע ווידאו, אז זה לא משנה. אני מציעה שכולנו נרד מהעץ, ולרגע נשים את כל מה שלא רלוונטי בצד". לבסוף אמרה רגב כי היא לא מתכוונת לפנות לנשיא באופן ישיר, מאחר וזו החלטת ממשלה לכל דבר. החלטה אמיתית, נטולת אגו, ממלכתית, מכבדת ומכובדת".

 מירי רגב
 

עוררה סערה. מירי רגב(ללא קרדיט)

 

במהלך מסיבת העיתונאים עקצה רגב גם את שפיר ואמרה כי "סתיו שפיר תמיד היתה ילדה קטנה וילדותית".  בתגובה לדבריה של רגב, נמסר מטעמו של אדלשטיין כי "עמדתו של יו"ר הכנסת נשארה בעינה. היו"ר מאחל המשך חג שמח לכל עם ישראל".