חיזבאללה מפרסם: תיעוד מזירת התרסקות המל"ט הישראלי בשטח לבנון

ארגון הטרור טען כי כלי הטייס הבלתי מאויש הוא מסוג "הרמס 450", שהיה חמוש ב-4 טילים. בעבר נטען כי רמטכ"ל חמאס, אחמד ג׳עברי, חוסל על ידו בפתיחת מבצע עמוד ענן • צפו

ארגון חיזבאללה פרסם אתמול (שבת) תיעוד מזירת התרסקות כלי הטייס הבלתי מאויש הישראלי, שנפל לפנות בוקר בשטח לבנון. בתיעוד ניתן לראות את שברי המל"ט, כשעליו כתוב בעברית "רש"ק משולב משופר".

על פי טענות בתקשורת הערבית, המל"ט שנפל בלבנון הוא מסוג "הרמס 450", או "זיק" בשמו הצה"לי, ועל פי הפרסומים, הוא היה חמוש בארבעה טילים. בשנים האחרונות נטען בפרסומים זרים כי ההרמס 450, מתוצרת אלביט, משמש מעבר לאיסוף מודיעין גם לחיסולים. בעבר נטען כי רמטכ"ל חמאס, אחמד ג׳עברי, חוסל על ידו בנובמבר 2012, חיסול שפתח את מבצע עמוד ענן בעזה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ספורט אתגרי ובילוי בשלג החרמון: כ-80 אלף מטיילים בחג הפסח

חמאס: 5 מההרוגים בעימותים על הגדר - אנשי הזרוע הצבאית

רוסיה לבריטניה: עליך להחזיר לשטחך יותר מ-50 דיפלומטים

 חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון
 

חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון(תקשורת חיזבאללה )

 
 חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון
 

חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון(תקשורת חיזבאללה)

 

מוקדם יותר אישרו בצה"ל כי המל"ט נפל היום בדרום לבנון כתוצאה מתקלה טכנית, והודיעו כי הוא נפל בשטח פתוח ואין סכנה לדליפת מידע.

כלי תקשורת המקורבים לחיזבאללה דיווחו מוקדם יותר על תקרית שהתרחשה בדרום לבנון, בה היה מעורב מטוס ריגול ישראלי ללא טייס. על פי הדיווחים המדוברים, מל"ט ישראלי התרסק באזור שבין העיירות ברעשית ובית יאחון. על פי הדיווח, לאחר שהמל"ט התרסק, מטוס ריגול אחר השמיד אותו לאחר שהתרסק בעזרת טיל מונחה.

ב-21 במארס אישרו בצה"ל כי מזל"ט נפל בשטח סוריה לאחר שהנפילה פורסמה ברשת התקשורת של חיזבאללה. רשת התקשורת של ארגון חיזבאללה, אל מנאר, דיווחה כי צבא סוריה הפיל כלי טיס ללא טייס ישראלי, שחצה את הגבול האווירי לכיוון המדינה. על פי הדיווח, כלי הטיס חדר למתחם האווירי הסורי מעל העיר קוניטרה, שנמצאת ברמת הגולן הסורי, שם הופל על ידי הצבא המקומי. דוברות ארגון חיזבאללה בטוויטר אף פרסמה תמונות של כלי הטיס הישראלי.

חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון
 

חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון(תקשורת חיזבאללה )

 
  חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון
 

חלקי המל"ט הישראלי שנפל בלבנון( תקשורת חיזבאללה)