ספורט אתגרי ובילוי בשלג החרמון: כ-80 אלף מטיילים בחג הפסח

מזג האוויר הקריר לא מנעו מהמטיילים והמטיילות לצאת אל שמורות הטבע והפארקים והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. באתרי התיירות מצפים לכמויות גדולות של תיירים בחול המועד

כ-80 אלף מטיילים פקדו היום (שבת), היום הראשון של חג הפסח, את שמורות הטבע והגנים הלאומיים. בין השמורות והגנים הלאומיים בלטו בעיקר הגנים הלאומיים מצדה, ירקון תל אפק, אשקלון וקיסריה ושמורות הטבע הבניאס, עין אפק ועין גדי.

בין הפעילות שיתקיימו השבוע בגנים הלאומיים ושמורות הטבע: "רוכבים על הזמן" – מופע הסוסים בהיפודרום הגדול בגן לאומי קיסריה, פסיפסים ועפיפונים בגן לאומי ציפורי, השוק הנבטי בגן לאומי ממשית, "קסם המדבר" – חוויה בדואית בנגב בגן לאומי תל שבע, האימפריה חוזרת בגן לאומי בית שאן וצרים עם אבירים בגן לאומי אפולוניה.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חמאס: 5 מההרוגים בעימותים על הגדר - אנשי הזרוע הצבאית

רוסיה לבריטניה: עליך להחזיר לשטחך יותר מ-50 דיפלומטים

חשד לרצח בטייבה: בן 29 נורה למוות

 מטיילים בנוף צוקים
 

מטיילים בנוף צוקים(נוף צוקים ערבה תיכונה )

 

בתוך כך, מציבה רשות הטבע והגנים כ-80 תחנות מידע והסברה בשטחים הפתוחים בסמוך לאזורי טיול בהן יקבלו המטיילים המלצות ומידע על מסלולי טיול, ערכי טבע, נוף ומורשת באזור, תוך שימת דגש על כללי הבטיחות הנחוצים וכל המידע נוסף הדרוש לקהל המטיילים. רשות הטבע והגנים מזכירה לכלל המטיילים כי הטבע הוא מקום מגורן של חיות הבר ויש להימנע מקרבה אליהן.

מטיילים רבים פקדו היום גם את הר החרמון, שקיבל בהפתעה את מנת השלג, אולי האחרונה, לעונה, וערכו שם קרבות שלג. בנוסף, לא פסחו המטיילים גם על אתרי הקמפינג והקייאקים בצפון. זוהר קוז'יקרו, מנכ"ל קייקי מעין הגושרים אמר, כי נופשים רבים ומשפחות הגיעו לחגוג באתר הקמפינג המשודרג ונהנו משייט קייקים במיימי החצבאני, במסלול מוצל עם זרימה שופעת ומזג אוויר נעים ונוח: "נערכנו לקליטת אלפי השטים והנופשים החל ממחר".

מבקרים רבים פקדו גם את חופי הכינרת, שם החלו ליישם לראשונה את "מהפכת החופים השקטים" - שאוסרת על השמעת מוסיקה בחוף. באתר הנקרות בראש הנקרה, משה רבינו ופרעה קיבלו את פני המטיילים והמטיילות באווירת החג. עוד הגיעו המבקרים לפסטיבל אבן בגליל, לצפות בתצוגת הפסלים השנתית, השנה ב"סימן אחדות" לרגל יום העצמאות ה-70

 מטיילים בחרמון
 

מטיילים בחרמון(אתר החרמון )

 

כמו כן, מטיילים רבים הגיעו לאטרקציה החדשה בערבה תיכונה - "מדבר בריחה במתחם נוף צוקים". בין המשתתפים הרבים היו גם בנות משפחת וולק מכפר ורבורג שהשתתפו במשחק החווייתי ונבחרו למנצחות של היום הראשון של פסח. לדבריהן, "זו חוויה יוצאת דופן לבלות במדבר הישראלי, עם הנופים הקסומים והאווירה השקטה והיחודית שבערבה תיכונה.ממליצית בחום".

.

למרות שסוף השבוע היה רגוע יחסית מבחינת כמות המטיילים, באתרי התיירות מצפים לכמויות גדולות יותר של מבקרים כבר החל ממחר - חול המועד.

רוחצים בחוף גופרה
 

רוחצים בחוף גופרה (רשות הכינרת )

 
 מטיילים בנוף צוקים
 

מטיילים בנוף צוקים( נוף צוקים ערבה תיכונה )

 
 מטיילים בצוק מנרה
 

מטיילים בצוק מנרה( צוק מנרה)