שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג, חדשות עשר

הנגידה פלוג נגד שר האוצר כחלון: "התקפה תקשורתית משולחת רסן"

פרסום דוח בנק ישראל, בין היתר על נושא הדיור, הוביל לתגובה חריפה של מש' האוצר: "בנק ישראל מספק נתונים לא נכונים", פלוג לא נותרה חייבת: "לא הייתי משנה בו אות אחת"

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, הגיבה היום (חמישי) להתקפה של שר האוצר משה כחלון על דוח בנק ישראל. "לא היינו משנים אות אחת בדוח. אין מקום להתקפות, נמשיך לעשות את העבודה שלנו מתוך תחושת שליחות ואמונה בתפקדינו", אמרה. כחלון בתגובה אמר: "היא חושבת שהאנשים נועדו לשרת את הכלכלה, מנגד משרד האוצר בראשותי חושב שהכלכלה נועדה לשרת את האנשים".

דוח בנק ישראל, שפורסם אתמול, הציג אמנם נתונים מחמיאים על ירידה באבטלה ועלייה בייצוא, אך נמתחה בו ביקורת על טיפול האוצר במשבר הדיור בכלל, ועל תוכנית "מחיר למשתכן" המזוהה עם השר משה כחלון בפרט.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

המשטרה ממליצה: הטיפים שימנעו משודדים לפרוץ לביתכם בליל הסדר

בתום סריקות בבאר שבע: נתפס אדם שנחשד בכוונתו לבצע פיגוע

השוחד בנמל אשדוד: ראש הוועד לשעבר אלון חסן זוכה מכל האישומים

 שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג
 

שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג (חדשות עשר)

 

בתגובה לדוח תקף כחלון את בנק ישראל, ואמר "בנק ישראל יודע טוב מאוד ש-12 שנים מנסים להגיע למצב שאנחנו נמצאים בו היום. במקום לקחת חלק בזה הוא כל הזמן הודף את זה ואף נותן נתונים לא נכונים".

שר האוצר שצפוי למצוא בזמן הקרוב מחליף לנגידה פלוג, שאמורה לסיים את כהונתה בחודשים הקרובים, הוביל את בנק ישראל למתוח ביקורת על כחלון בנושא: "בנק ישראל מצר על כך שדוח מקצועי הביא להתקפה תקשורתי משולחת רסן מצד האוצר. אסור שתהליך מינוי הנגיד הבא ישמש כלי לפגיעה בעצמאות בנק ישראל ולהכפפת הדיווחים והמדיניות של הבנק לצרכים פוליטיים".

כחלון התייחס לנושא כהונתה, ואמר: "היא תסיים את התפקיד שלה ואני מניח שתהיה שיחה עם ראש הממשלה על הנושא הזה". עוד הוסיף כי "שלוש שנים הם טועים. יש להם תכונה טובה, הם טועים באופן עקבי. הייתי צריך להחליף אותה לפני שלוש שנים, כי מאז לא קרה שום דבר חדש".