סערת טקס המשואות: ריבלין לא ינאם, מנהיגי העולם לא יגיעו

המחלוקת הפנימית בין ראש הממשלה ויו"ר הכנסת מאיימת להפוך את הטקס החגיגי למבוכה. אדלשטיין מאיים לגרוע מהטקס את משמר הכנסת אם רגב תמשיך להתעקש על נאום נתניהו

סערת טקס המשואות: המחלוקת בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מאיימת לפגוע בטקס החגיגי. היום הודיע אדלשטיין לשרת התרבות ,מירי רגב, שאם תמשיך לדרוש את הכנסת נתניהו לרשימת הנואמים הוא יורה לכנסת ולכל נבחריה להחרים את האירוע.

במכתב ששלח אדלשטיין לחברי ועובדי הכנסת כתב: "במידה והכנסת לא תהיה המייצגת היחידה בטקס, לצערי הכנסת ואנשיה לא יוכלו לקחת בו חלק", כתב היו"ר בפנייה. "גלוי וידוע לפניכם שלא לכבודי אעשה ולא לכבוד בית אבא אעשה, אלא לכבוד הכנסת - כדי שלא ירבו מחלוקות בישראל. בכוונת מכוון מעולם לא היה טקס הדלקת המשואות נחלת שבט זה או אחר בחברה הישראלית. הכנסת, בה מתאספים נציגיהם של כל איש ואישה בישראל, בה מיוצגת החברה הישראלית על כל מגזריה, עדותיה וגווניה, היא זו שבאופן מסורתי הובילה את הטקס המיוחד הזה - באחדות, בכבוד ובממלכתיות". חברי כנסת שונים - הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה - הביעו היום את תמיכתם ביו"ר הכנסת. בהמשך הערב כתב אדלשטיין בטוויטר: "אני מבקש להודות מקרב לב לעשרות ח״כים ומאות אזרחים שיצרו עימי קשר היום וחיזקו את הכנסת ואותי. מסורת היא דבר חשוב שיש לשמור עליו, כל שכן שהיא יפה ומאחדת. חג פסח כשר ושמח לכולכם!".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: כך הבריח עובד הקונסוליה הצרפתית נשק מהרצועה לשטחים

המשטרה ממליצה: הטיפים שימנעו משודדים לפרוץ לביתכם בליל הסדר

רוסיה: הקונסוליה האמריקנית בסנט פטרבורג תיסגר

שרת התרבות והספורט מירי רגב
 

ח"כ מירי רגב (ללא קרדיט)

 

בימים האחרונים השרה רגב לא מסתירה את כוונתה הנחושה לשנות את פרוטוקול הטקס ולצרף אליו את ראש הממשלה. "העובדה שהממשלה כיבדה את יו"ר הכנסת לאורך השנים, אינה הופכת את הטקס לאחד מהטקסים של הכנסת", כתבה בהודעה שפרסמה היום. "נאום ראש הממשלה יפגע בממלכתיות? הרי בכל שנה משודרת בסרטון ברכתו של ראש הממשלה. כנראה שליו"ר הכנסת מפריעה נוכחותו הפיזית של ראש הממשלה בטקס ולא נאומו".

רגב טענה כי היא מבקשת להוסיף גם את נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לרשימת הנואמים, אם כי במשכן הנשיא טרם קיבלו כל הזמנה כזו ולפי כל הסימנים ריבלין לא מתכוון לשאת דברים בטקס. תכנון נוסף שמתפוגג הוא רכבת אווירית של שועי עולם. במשרד החוץ לא מסוגלים לאשר הגעת מנהיג אחד לאירוע החגיגי. עם זאת, האיום של אדלשטיין לגרוע מהטקס את משמר הכנסת הוא המשמעותי ביותר. בימים הקרובים יחלו החזרות ומארגני האירוע עדיין לא יודעים כיצד הטקס יתנהל.