מתפ"ש הנכנס, אלוף כמיל אבו רוקון, דובר צה"ל

"נדרש לרגישות רבה": תת-אלוף אבו רוקון מונה למתפ"ש החדש

תת-אלוף אבו רוקון הועלה בדרגה ומונה למתפ"ש החדש במקום אלוף יואב (פולי) מרדכי. שר הביטחון ליברמן: "כמיל, אתה נכנס לתפקיד בעיתוי רגיש ונזדקק לניסיונך ולכישוריך"

תת-אלוף כמיל אבו רוקון הועלה היום (חמישי) לדרגת אלוף ומונה למתאם פעולות הממשלה בשטחים. אבו רוקון קיבל את הדרגה החדשה בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי בקריה. בטקס נכחו שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, וחברי פורום המטה הכללי.

בתפקידו האחרון כיהן אבו רוקון כראש הרשות למעברים היבשתיים במשרד הביטחון, וכעת יחליף בתפקידו החדש את אלוף יואב (פולי) מרדכי שכיהן בתור מתאם פעולות הממשלה בשטחים בארבע השנים האחרונות. ההחלפה תיעשה בפועל במהלך חודש מאי הקרוב.

"אני נדרש לרגישות רבה וליוזמה נרחבת במגוון רחב של נושאים ותחומי עשייה ייחודים מול הזירה הפלסטינית המחייבים צורך והבנה עמוקה בתחום הביטחוני, המדיני, החברתי והכלכלי", אמר אבו רוקון במהלך הטקס למינויו לתפקיד החדש. עוד התייחס על היותו חלק מהעדה הדרוזית, "כנציגה הבכיר ביותר של העדה הדרוזית במערכת הביטחון ובצה"ל, אני מקבל על עצמי, אחריות נוספת, גם אם לא פורמלית לפעול לשילובם המלא של בני העדה בצה"ל ובמדינה ולקדם את העשייה בעדה למען בטחונה של מדינת ישראל ולשמש לה לפה מול המערכות הביטחוניות והממסדיות".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פירוק הגרעין ושיפור היחסים: נקבע מועד למפגש מנהיגי הקוריאות

השוחד בנמל אשדוד: ראש הוועד לשעבר אלון חסן זוכה מכל האישומים

בצל המתיחות: בעוטף עזה מבקשים - התירו כניסת חקלאים פלס'
 

מתפ"ש הנכנס, אלוף כמיל אבו רוקון
 

מתפ"ש הנכנס, אלוף כמיל אבו רוקון (דובר צה"ל )

 

"כמיל, אתה נכנס לתפקיד בעיתוי רגיש ונזדקק לניסיונך ולכישוריך הרבים. אני בטוח שתעמוד במבחן", אמר ליברמן בנאומו בטקס. עוד הוסיף בהתייחסותו למתפ"ש היוצא "פולי, בתקופת כהונתך הפכת למשרד חוץ של איש אחד, מדינת ישראל חבה לך תודה גדולה".

"אני משוכנע שכמיל הוא האיש הנכון במקום הנכון, הוא יביא לתפקיד הזה את הניסיון העצום שלו, ייקח את המקל מפולי בעוד חודש וימשיך קדימה להוביל את המתאם עם המורכבות הגדולה", אמר איזנקוט במהלך נאומו. בסיום נאומו התייחס להערכות הביטחונית לקראת חג הפסח, "אני אסיים בכך שאנחנו יום לפני ליל הסדר במציאות ובאווירה מאוד טעונה. התפקיד שלנו כצה"ל לפעול ולעבוד מסביב לשעון ולאפשר לאזרחי מדינת ישראל לחגוג את החג הזה בשקט וביטחון ואני מאחל לנו וכל בית ישראל חג שקט בטוח ושמח".