שוטרים במתחם ביג בבאר שבע, לא קרדיט

בתום סריקות בבאר שבע: נתפס אדם שנחשד בכוונתו לבצע פיגוע

האירוע הביטחוני במהלכו נפרסו כוחות משטרה גדולים והוקפצו מסוקים הגיע לסיומו. מוקדם יותר נתפסו גם הרכב והנהג שהסיע את החשוד, תושב הפזורה הבדואית שלא היה חמוש

המצוד בבאר שבע הסתיים בהצלחה: אדם החשוד בכוונתו לבצע פיגוע נתפס היום (חמישי) בתום סריקות נרחבות אשר במהלכן אף הוקפצו מסוקים לאוויר. החשוד, תושב הפזורה הבדואית, לא היה חמוש.

מוקדם יותר נתפסו גם הרכב והנהג שככל הנראה הסיע את החשוד, והוריד אותו במתחם "ביג" בעיר.

בווידאו: תיעוד פעילות המשטרה

כוח צה"ל עצר מוקדם יותר היום שני פלסטינים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. השניים נתפסו על ידי הכוח בסמוך לנקודה בה חצו את הגדר והועברו לתחקור כוחות הביטחון. השניים היו חמושים בסכין ובשני קאטרים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פירוק הגרעין ושיפור היחסים: נקבע מועד למפגש מנהיגי הקוריאות

השוחד בנמל אשדוד: ראש הוועד לשעבר אלון חסן זוכה מכל האישומים

שש שנים לאחר שנורתה בראשה: כלת פרס נובל שבה לפקיסטן

בתוך כך, שני פלסטינים הגיעו אתמול למעבר קרני הישן, בסמוך לגדר המערכת, והציתו משטח הגבהה. הם לא חצו את הגדר ולא חדרו לשטח ישראל. בתגובה, טנק של צה"ל תקף שתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה והשחתה של גדר המערכת ותשתית ביטחונית", כך נמסר.

שוטרים במתחם ביג בבאר שבע
 

שוטרים במתחם ביג בבאר שבע(לא קרדיט )

 

בימים האחרונים התרחבו האירועים הביטחוניים סביב גבול הרצועה, והחל מיום שישי המצב עלול אף להחמיר, עם תחילת אירועי "צעדת השיבה" של חמאס. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי משרד הבריאות ברצועת עזה העלה את רמת המוכנות לקראת התקרבות אזרחי עזה לאורך גדר הגבול, והנניסיונות הצפויים לחצייה המונית. עוד מדווח בתקשורת הפלסטינית כי צה"ל יצר קשר עם חברות הסעות בעזה והזהיר אותן מפני הסעה של מפגינים לאזור גדר הרצועה ביום שישי.

שלשום חדרו שלושה פלסטינים לשטח ישראל, ונעצרו בסמוך לבסיס צאלים, כ-20 ק"מ מהגדר וחמש שעות לאחר שחצו, כשעליהם רימונים וסכין. הם חלפו בדרכם על פני ישובים אך לא תקפו, כך שייתכן שהתכוונו להיאסר בישראל בשל המצב הכלכלי הקשה ברצועה.