"הראיות היו מספקות להרשעה": בפרקליטות מגיבים לזיכוי חסן

נציגי התביעה בפרשת השחיתות בנמל אשדוד ממשיכים לטעון כי היה מקום להרשיע את הנאשמים בתיק, "שוקלים לערער" • חסן תקף את ניסנקורן: "לא ראוי להגן על עובדים - תתפטר"

  • פורסם ב:
  • 29/03/2018 13:15
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/03/2018 19:08
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

מגיבים לזיכוי: במערכת המשפטית מגיבים לזיכויים של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, ושאר הנאשמים בתיק השחיתות. נציגי הפרקליטות, עורכי הדין עמיחי ביביאן וצחי יונגר, אמרו לאחר ההחלטה על הזיכוי המוחלט בכל האישומים בתיק כי "כל מילה בכתב האישום הייתה מבוססת על ראיות קבילות שהיו אמורות להספיק להרשעה". חסן מצדו, הגיב בצהלות שמחה לזיכוי: מהיום הראשון צעקתי שאני חף מפשע".

גורמים בפרקליטות מסרו הערב (חמישי) כי אפשרות הערעור נשקלת ברצינות. לדבריהם, היו ראיות ישירות רבות ועדי המדינה העידו רק על חלק קטן מהן. עוד טענו כי לא ניתן להתעלם מכך ש-3 נאשמים הודו והורשעו על אותה מסכת עובדתית."על פניו פסק הדין סוטה מהלכות ביהמ"ש העליון", סיכמו.

במהלך הדיון היום בבית המשפט, מתח השופט יואל עדן ביקורת חריפה על העובדות שהציגו בפני בית המשפט המשטרה והפרקליטות. "האופן שבו התבצעו העסקאות שנטען כלפיהן כי מדובר בעבירות שוחד התבררו כעסקאות אמת כעסקאות כלכליות שנעשו לאחר התייעצות עם גורמים רלוונטיים", כתב בהחלטה שזיכתה את הנאשמים. "התצהירים שנטען כי הם תצהירי שקר, הוכח כי הם תצהירי אמת", הוסיף וקבע: "מצאתי בטענות שהועלו בהליך זה פרשנות יתר. טענות אשר מתמקדות באווירה אין מקומן בהליך המשפטי - חוש הריח אינו חלק מההליך".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בן ה-4 שמת לאחר שנשכח ברכב בנתיבות במשך 3 שעות הובא למנוחות

שש שנים לאחר שנורתה בראשה: כלת פרס נובל שבה לפקיסטן

בשל מזג האוויר האביך: טיסות לדרום בוטלו, עצים קרסו

  יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט
 

"ניסנקורן צריך להתפטר". חסן לאחר זיכויו בבית המשפט (חדשות עשר)

 

עורכי הדין טענו בתגובה לטענות שהעלה השופט כי "אין שחר לכך, התיק מבוסס היטב על ראיות. ביהמ"ש סבר אחרת וזו זכותו". עוד טענו חביביאן ויונגר: "סברנו לאורך כל הדרך שנכון וראוי להרשיע את הנאשמים". מהפרקליטות נמסר: "נלמד את ההחלטה היטב ונבחן את כל האפשרויות המשפטיות העומדות בפנינו".

דקות לאחר שזוכה בבית המשפט, שוחח אלון חסן עם חדשות עשר ובקול נרגש תיאר את תחושותיו. "יש בית משפט בבאר שבע!", קבע יו"ר הוועד לשעבר, "מהיום הראשון ועד היום האחרון אמרתי שאני חף מפשע ושלא אוותר. אני לא מוכן להודות בפשעים שלא עשיתי".

 יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט
 

יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט (חדשות עשר)

 

חסן סיפר כי הוא לא שוקל לחזור לתפקיד יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, ואף תקף בדבריו את יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אותו הוא אולי שוקל להחליף. "יו"ר הסתדרות שלא נותן גיבוי לאנשים שלו, שהתראיין נגדי בזמן שאני מנהל משפט - היום זו התשובה בשבילו. אבי ניסנקורן לא ראוי להגן על עובדים וצריך להתפטר".

לפני כארבע שנים נחשפה בחדשות עשר פרשת רונאל פישר: עורך הדין, שיחד עם קצין המשטרה ערן מלכה, פעל לכאורה לסגירת תיקים של לקוחותיו – בתמורה לשוחד. בין לקוחותיו של פישר היה גם אלון חסן. חשיפה של חדשות עשר הביאה את תיעוד הקלטות בהן נראו הפגישות בין השניים, שם הציע פישר לחסן את האפשרות לסגירת התיקים נגדו, בתמורה לשוחד של מאות אלפי שקלים.

צפו בחשיפת הקלטות פישר-חסן בחדשות עשר

חשיפת ההקלטות עמדה במרכז קו ההגנה המשפטי של חסן, כשסנגוריו טענו שעל בסיסן, ועל בסיס הסדר הטיעון עם קצין המשטרה ערן מלכה - שהיה איש הקשר של עו"ד פישר במשטרה - כל ההליך המשפטי נגד יו"ר הוועד לשעבר, היה מזוהם. גם השופט שניהל את התיק, רמז לכך לא פעם במהלך המשפט והיום כאמור - הכריע על זיכויים של הנאשמים.

עו"ד עמית בר, פרקליטו של רונאל פישר, מסר בתגובה לזיכוי של חסן: "אנחנו לא הופתענו ואנחנו שמחים על הזיכוי. זו הוכחה מוחלטת לכך שרונאל נתן לחסן ייעוץ מעולה לאורך כל הדרך. מטעמי חיסיון אנחנו לא יכולים לפרט כמובן, אבל ברור שמי שהנחה את חסן לאורך החקירה ועוד לפניה היה רונאל וצוות המשרד שלו שליוו את חסן כמעט מהיום הראשון. עכשיו ברור לכולם שכל השמועות והרכילות הזדונית על רונאל כאילו פגע בחסן, הם תוצאה ישירה של שקרים של עדי המדינה, בהם ערן מלכה".