המשטרה הבריטית חושדת: המרגל הרוסי ובתו הורעלו בפתח ביתם

על פי ממצאי החקירה הראשונים, נראה כי ריכוז גז העצבים הגבוה ביותר היה בדלת הכניסה של השניים. מוקדם יותר שוחחו טראמפ ומיי על גירוש הדיפלומטים הרוסים הצפוי

סערת המרגל הרוסי שהורעל: משטרת בריטניה הודיעה אמש (רביעי) כי על פי הממצאים הראשונים של החקירה, ייתכן שסרגיי סקריפל וביתו יוליה הורעלו בפתח בביתם. זאת, לאחר שבדלת הכניסה נמצא הריכוז הגבוה ביותר של גז העצבים.

"בשלב זה של החקירה, אנחנו מאמינים כי המגע הראשוני של השניים עם גז העצבים הגיע מהדלת הקדמית", אמר דין הידון, העומד בראש המשטרה המקומית, "לכן, אנחנו מרכזים את מאמצי החקירה בתוך הבית ובסביבתו". המשטרה הבריטית הודיעה כי נעשות בדיקות בשכונת מגוריהם, לצורך חיפוש שאריות גז העצבים, אך ככל הנראה לא נשקפת סכנה לתושבי האזור.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ננעל על הטרף: חיי נחש שאכל נעל במקום חיה - ניצלו

רק רצה עז-רה: נהגת אוטובוס גירשה נוסע שעלה עם עז טיפולית

מחוץ לחגיגה: מדוע כספים מההיי-טק לא יגיעו לקרן הפנסיה שלכם?

 סרגיי סקריפל
 

סרגיי סקריפל (ללא)

 


בתוך כך, אתמול שוחחו בטלפון נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי. השניים דנו בגירוש הדיפלומטים הרוסים הצפוי. כמו כן, הסכימו השניים על חשיבות פירוק רשתות הריגול של מוסקבה בבריטניה ובארה"ב.

כזכור, ביום שני הודיעו, כמעט במקביל, ארה"ב, קנדה, גרמניה, צרפת, אוקראינה, אוסטרליה ולמעלה מעשר מדינות נוספות רבות מכל קצוות אירופה, על גירושם של עשרות דיפלומטים רוסים משטחן. זאת, בעקבות ניסיון החיסול של המרגל הרוסי ובתו בבריטניה לפני מספר שבועות והפנייה הבריטית אל מועצת הביטחון של האו"ם לאחר האירוע.

 תרזה מיי, דונלד טראמפ וולדימיר פוטין
 

תרזה מיי, דונלד טראמפ וולדימיר פוטין (רויטרס)

 

ארצות הברית תגרש לא פחות מ-60 דיפלומטים רוסים בעקבות הפרשה, 12 מתוכם מכהנים בתפקידים שונים במשרדי האו"ם שבניו יורק. נוסף על כך, הקונסוליה הרוסית בסיאטל תיסגר, כך הכריע הנשיא טראמפ. השגריר הרוסי בארצות הברית הגיב למהלך. "ארה"ב מחרבת את המעט שנשאר מיחסיה איתנו ומבינה רק כוח", מסר השגריר בתגובתו החריפה. גורם בפרלמנט הרוסי הוסיף כי מדינתו תגרש 60 דיפלומטים ואנשי צוות מארה"ב בתגובה, כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית. לצד זאת, דובר הקרמלין מסר שפוטין טרם הכריע בנוגע לתגובה, אך היא תהיה מותאמת באופן דומה להחלטה של מדינות המערב.