אריק בראון והעז שלו באוטובוס ממנו הורדו, מתוך פייסבוק

רק רצה עז-רה: נהגת אוטובוס גירשה נוסע שעלה עם עז טיפולית

אריק בראון הסובל מפגיעה מוחית מסתובב כבר תקופה ארוכה עם עז טיפולית שעוזרת לו לתקשר. לאחר התקרית הקשה משרד התחבורה בדטרויט פסק כי הנהגת פעלה לפי הנהלים

נפלה עליו עז: אריק בראון בן ה-31 והעז שלו רק רצו לנסוע באוטובוס בערב יום ראשון לכיוון ביתם בדטרויט. אך נהגת האוטובוס סרבה לאפשר את נסיעת העז. למרות מחאותיו של בראון, שטען כי יש לו אישורים המוכיחים שמדובר בחיה טיפולית שנועדה לעזור לו בהתמודדות עם מצבו הבריאותי, בסופו של דבר השניים נאלצו ללכת ברגל הביתה.

"עליתי על האוטובוס והנהגת אמרה לי 'היי, אי אפשר לעלות עם העז לאוטובוס'", משחזר בראון את התקרית. "כולם כבר מכירים אותנו בסביבה כי זו העז הטיפולית שלי שאני לוקח לכל מקום. אפילו נסענו בעבר באוטובוסים ולא עשו לי בעיות. לכן הופתעתי מאוד וניסיתי להראות לנהגת אישורים מתאימים אבל זה לא עזר". לדברי בראון העז הטיפולית שלו, אותה הוא מכנה Deer (איל), עוזרת לו להתמודד עם פגיעת מוח שהתרחשה בילדותו ואף מקלה עליו לתקשר עם הסביבה.

>>עוד כתבות בחדשות 10:
צעדה נגד האנטישמיות: אלפים מוחים בפריז על רצח הקשישה היהודיה
הצעדה בגבול עזה: חמאס רוצה הרוגים - שיגרמו להתלקחות באזור
ירדן אישרה את מינויו של אמיר וייסבורד לשגריר ישראל בממלכה
 


אחת מרשתות הטלוויזיה שראיינה את בראון, בדקה את האישורים אליהם התייחס ומצאה כי מקורם במשרד השיכון האמריקני, אך למרבה הצער, הם מתייחסים רק לסידורי מגורים עבור העז. בשל כך משרד התחבורה של דטרויט הודיע כי הנהגת פעלה לפי ההנחיות כאשר דרשה מבראון והעז לרדת מהאוטובוס.