שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג, חדשות עשר

משרד האוצר נגד בנק ישראל: "ממשיך לשרת את האינטרסנטים"

בתגובה לביקורת שנמתחה בדוח השנתי של הבנק על הטיפול במשבר הדיור ועל תוכנית מחיר למשתכן, אמרו גורמים בלשכת כחלון: "כל המלצות הבנק בשנים האחרונות התבררו כהפוכות"

משרד האוצר תקף היום (רביעי) את בנק ישראל, בתגובה לדוח השנתי שפרסם הבנק. בדוח, שמציג גם נתונים מחמיאים על ירידה באבטלה ועלייה בייצוא, נמתחה ביקורת על טיפול האוצר במשבר הדיור בכלל, ועל תוכנית "מחיר למשתכן" המזוהה עם השר משה כחלון בפרט. "הבנק ממשיך לשרת את האינטרסנטים", אמרו באוצר בתגובה לדוח.

נגידת בנק ישראל קרנית פלוג לא נותרה חייבת, ואמרה כי "יש לי איזו תחושה שמי שכתב את התגובה לא ממש קרא את הדוח לפרטיו, יכול להיות שהוא הגיב לכותרות. מי שיקרא את הדוח בצורה מעמיקה יחשוב קצת אחרת". היא הוסיפה כי הכלכלה הישראלית נמצאת במצב טוב, "גם בזכות האוצר וגם בזכות הבנק".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

תיק 4000: שרה ויאיר נתניהו עומתו עם הקלטות ניר חפץ

בצל המתיחות: בעוטף עזה מבקשים - התירו כניסת חקלאים פלס'

טרגדיה בנתיבות: ילד בן ארבע נשכח ברכב במשך שלוש שעות - ומת

גורמים בלשכת כחלון ששוחחו הערב עם חדשות עשר החריפו את הטון נגד הבנק. "כל המלצות בנק ישראל בשלוש השנים האחרונות התבררו לא רק כלא נכונות, אלא כהפוכות מהמציאות", אמרו, "גם לבנק ישראל יש תפקיד במשבר הדיור אבל הוא רק דואג לומר מה לא בסדר". 

 שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג
 

שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג (חדשות עשר)

 

כמו כן, רמזו הגורמים כי הנגידה סירבה לבקשות חוזרות ונשנות להכביד על המשיקעים. יתכן כי הם מתכוונים גם לכך שפלוג מותירה את הריבית במשק אפסית, מה שדוחף משקיעים לשוק הנדל"ן. "מי שלא נותן כתף – לפחות שלא יפריע", מסרו הגורמים בלשכת שר האוצר.

בבנק ישראל אמרו כי תגובת האוצר מצערת וכי "מותר לדבר גם על אתגרים לצד השבחים שניתנו בדוח".