מאבטחים על האיסור להכנסת חמץ לבתיה"ח: "אין אצלנו דבר כזה"

מאבטחים בבתי חולים בארץ מגיבים בביטול לדרישה לאכוף האיסור. בתוך כך, נוהל שנשלח לבתי החולים גורם לבלבול: "תפעלו כמו בעבר, אך לכו לפי הנחיות הרבנות"

מאבטחים בבתי החולים ברחבי הארץ זועמים היום (רביעי) על הניסיון להפוך אותם במהלך הפסח למשגיחי כשרות בניגוד לרצונם. אמנם כבר שנים קיים איסור הכנסת חמץ לבתי החולים בארץ אך במרביתם הוא אינו נאכף. מאבטח במרכז הרפואי שיבא: "אם יגידו לי להתחיל לחפש לחם, אני הולך הביתה".
 

כמה מאבטחים מספרים על חוסר הנכונות לאכוף את איסור החמץ. "יש פה הוראה לשמור על עניין החמץ בפסח", אמר מאבטח בשיבא. "אבל אני לא יודע אם המאבטחים אוכפים את זה". מאבטח נוסף אמר: "אין אצלנו דבר כזה, לא מתעסקים בחארטות". ומאבטח שלישי הטיל את האחריות על ההנהלה: "לזה הנהלת בית החולים קשורה, לא הבטחון, אני לא שומר כשרות אז מה אכפת לי?".


>> עוד כתבות בחדשות 10:
בצל המתיחות: בעוטף עזה מבקשים - התירו כניסת חקלאים פלס'
סין וצפון קוריאה מאשרות: קים ביקר בבייג'ינג ונפגש עם הנשיא
בכניסה לבסיס צאלים: 3 מסתננים מעזה נעצרו עם סכין ורימונים


 

 מחלקת יולדות תל השומר
 

בית החולים שיבא שבתל השומר (אילוסטרציה, ניק קוליוחין)

 


היום שלח הרב פנחס פרנקל, הממונה הארצי על ענייני דת במשרד הבריאות, הנחיות למנהלי בתי החולים. המכתב האמביוולנטי מנחה את מוסדות הבריאות לפעול כפי שפעלו בעבר אך מצד שני ללכת לפי הנחיות הרבנות הראשית. התוצאה – בלבול גדול.

כזכור, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ביקש אתמול מבתי החולים לבדוק האם מוכנס חמץ למוסדות הרפואיים. בחלק מבתי החולים הביעו גם המנהלים ולא רק המאבטחים הסתייגות מהבקשה ותהו כיצד יוכלו לבדוק כל אדם וכל פריט מזון. לאור המתיחות בנושא, חוששים כעת בכירים במערכת הבריאות מפני פרובוקציות שעלולות להתעורר כבר בשישי הקרוב.

(בהכנת הכתבה השתתף רון כהן).