פלסטיני מלמד נערים עזתים לזרוק אבנים, חדשות עשר

לקראת "צעדת השיבה" - תיעוד: נערים פלס' מתאמנים ביידוי אבנים

חמאס מתכונן לתהלוכה בשישי: מדריך אוחז ברוגטקה צולם מלמד נערים להשליך אבנים, עשרות מטרים מהגדר • מוקדם יותר דווח שהארגון עצר מרגל ישראלי שנחשד שניסה לטרפד הצעדה

"צעדת השיבה": תושב עזה תועד היום (רביעי) מדריך נערים פלסטינים להשליך אבנים עם רוגטקה, עשרות מטרים מגדר הגבול. זאת במסגרת ההכנות של חמאס לתהלוכה שתיערך ביום שישי.

בצה"ל חוששים מחצייה המונית של מפגינים ב"צעדת השיבה", שתחל כאמור בליל הסדר, היום שבו הפלסטינים מציינים את "יום האדמה". היום דווח באתר המקורב לחמאס כי הארגון עצר מרגל מטעם ישראל ברצועת עזה. על פי הדיווח, מדובר בפלסטיני בן 37 שהתבקש על ידי המודיעין הישראלי להסית את אנשי הרצועה נגד הצעדה, כמו גם להפיץ שמועות שימנעו מהציבור בעזה להשתתף בהפגנת הענק. עוד נאמר כי במהלך חקירתו האדם הודה במעשים המיוחסים לו. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בצל המתיחות: בעוטף עזה מבקשים - התירו כניסת חקלאים פלס'

טרגדיה בנתיבות: ילד בן ארבע נשכח ברכב במשך שלוש שעות - ומת

גבר כבן 50 נהרג בשריפה שפרצה בלול ליד מושב גאולים שבשרון

מוקדם יותר היום מסר דובר צה"ל כי בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולאישור הדרג המדיני, יסגרו ביום חמישי בחצות המעברים ברצועת עזה ויוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון. המעברים יפתחו שוב ביום שבת בחצות.

מארגני המחאה העזתים מקווים להוציא כמאה אלף מתושבי הרצועה לכיוון הגבול עם ישראל ולהקים שם עיר אוהלים במשך חודש וחצי - עד ה-15 במאי, "יום הנכבה". מוקדם יותר היום, הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס כדי לדון בהיערכות לצעדה, ושר בכיר שהשתתף בישיבה אמר לחדשות עשר כי ההערכה בצבא היא שאכן יגיעו פלסטינים רבים להפגנות, אך צה"ל יצליח להכיל את האירוע והוא לא יגלוש לאובדן שליטה.

 פלסטיני מלמד נערים עזתים לזרוק אבנים
 

פלסטיני מלמד נערים עזתים לזרוק אבנים (חדשות עשר)