הפגנה לציון 30 שנה לארגון חמאס - בעזה, טוויטר

"הסית נגד צעדת השיבה": חמאס טוען כי עצר מרגל מטעם ישראל

יומיים לפני הפגנת הענק המתוכננת בגבול הרצועה, הארגון טען בתקשורת המקומית כי עצר גבר עזתי ששיתף פעולה עם צה"ל במטרה לפגוע בהכנות לאירוע. "החשוד הודה במעשים"

על פי הדיווח, מדובר בפלסטיני בן 37 שהתבקש על ידי המודיעין הישראלי להסית את אנשי הרצועה נגד "צעדת השיבה" שתחל ביום שישי הקרוב, כמו גם להפיץ שמועות שימנעו מהציבור בעזה להשתתף בהפגנת הענק. עוד נאמר כי במהלך חקירתו האדם הודה במעשים המיוחסים לו.  

"צעדת השיבה" תחל ב-30 במארס, היום שבו הפלסטינים מציינים את "יום האדמה". מארגני המחאה מקווים להוציא כמאה אלף מתושבי רצועת עזה לכיוון הגבול עם ישראל ולהקים שם עיר אוהלים במשך חודש וחצי - עד "יום הנכבה". מוקדם יותר היום, הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס כדי לדון בהיערכות לצעדה, ושר בכיר שהשתתף בישיבה אמר לחדשות עשר כי ההערכה בצבא היא שאכן יגיעו פלסטינים רבים להפגנות, אך צה"ל יצליח להכיל את האירוע והוא לא יגלוש לאובדן שליטה.

הפגנות יום האדמה בעזה
 

הפגנות יום האדמה בעזה (רויטרס)

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, התייחס ל"צעדת השיבה" בריאיון שערך עבור ערוץ הטלויזיה אל-חורה. "התגובה הישראלית תהיה קשה ולא רק נגד מפגינים", אמר. "יצרנו קשר עם יותר מ-20 חברות אוטובוסים בעזה, שקיבלו כסף מחמאס עבור הסעות להפגנות האלימות והזהרנו שיינקטו צעדים אישיים נגד בעלי החברות", הוסיף.

>> עוד בחדשות עשר: 

הצעדה בגבול עזה: חמאס רוצה הרוגים - שיגרמו להתלקחות באזור

בכניסה לבסיס צאלים: 3 מסתננים מעזה נעצרו עם סכין ורימונים

תיעוד: החמושים שחדרו לישראל מחוץ לשער קיבוץ צאלים

עוד ציין אלוף מרדכי: "חמאס נכשל – נכשל בכלכלה, נכשל בניהול של עזה, נכשל בהסכם הפיוס ונכשל גם בפרויקט הצבאי הטרוריסטי, כאשר השקיע את כל המיליונים שלו מתחת לאדמה במנהרות". לאורך הריאיון כינה האלוף את ההפגנות "הפגנות אנרכיה", ולא "הפגנות יום האדמה".