לוחם מג"ב אחוז בפעוט כבן 3 בחברון, ללא קרדיט

תיעוד: כוח מג"ב בחברון עיכב פעוט בן 3; "רץ עם מברג וקולפן"

בסרטון שהועלה לרשתות החברתיות ניתן לראות שוטרי מג"ב אוחזים בילד קטן בעת שהוא ממרר בבכי. מג"ב פרסמו סרטון נוסף, שמתאר את שאירע לפני תחילת הסרטון שגרם לסערה

המציאות המתוחה בחברון: בסרטון שהועלה היום (רביעי) לרשתות החברתיות ניתן לראות תיעוד תקרית שהתרחשה אתמול בעיר שבמסגרתה שוטרי מג"ב עיכבו פעוט בן 3. בתגובה לעיכובו, נראה הפעוט ממרר בבכי.

בווידאו: הסרטון שפורסם על ידי הפלסטינים

בהמשך, מג"ב פרסמו סרטון שתיעד את האירועים שהובילו לתקרית. לפי מג"ב, הפעוט הוא בן משפחה שגרה מול עמדת מג"ב סמוך למערת המכפלה בחברון. הפעוט השליך מספר אבנים לעבר הכוח ולאחר שלוחם התקרב אליו, הפעוט נמלט לביתו. לאחר מכן יצא עם מברג וקולפן ורץ לעבר הלוחמים שעצרו אותו.

בווידאו: הסרטון שפורסם על ידי מג"ב

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ירדן אישרה את מינויו של אמיר וייסבורד לשגריר ישראל בממלכה

אישום: רצחו צעיר בגלל עסקת סמים, שרפו את גופתו - ויצאו לבלות

בנק ישראל: העלייה במחירי הדירות הואטה - אך מספר הרוכשים ירד

אביו של הפעוט הגיע למקום ותושאל על ידי כוחות מג"ב. הן הפעוט והן אביו שוחררו בסיום התשאול.

מטעם מג"ב נמסר בתגובה: "לצערנו, מדובר בפרובוקציה שלא משקפת את המציאות ונועדה לצייר את כוחות הביטחון באור שלילי ובפרט את אלו העושים לילות כימים בשמירה על אזרחי מדינת ישראל ומשלמים על כך לא אחת מחיר כבד. הסרטון חתוך וערוך! בסרטון המלא של האירוע המצורף לתגובה זו, כמו גם בתמונה שצולמה מתוכו, מדובר בילד קטן שנשלח לזרוק אבנים על לוחמי מג״ב ובידו גם מברג ל"ניסיון דקירה" כשקרוביו מביטים בו מרחוק. מדובר בדוגמה נוספת של שימוש בילדים קטנים  כהסוואה כשליחים לפעילות חבלנית, כולל ילדים שהולבשו בחליפות נפץ ועוד. לכן, על הלוחמים לנקוט משנה זהירות הגם שמדובר בילד קטן. הילד אחז בידו מברג ועל כן הלוחמים אחזו בילד והמתינו להגעת אביו עד לבירור העניין ושחררו אותו במקום תוך זמן קצר. אירועים מעין אלו אינם חריגים ומתרחשים בגזרה זו לעיתים קרובות, תוך פרובקציה מכוערת וניצול ציני של ילדים קטנים נגד שוטרי משמר הגבול וחיילי צה״ל, הלוחמים המבצעים עבודתם נאמנה ימשיכו לעשות כן למרות הקשיים וניסיונות הדה לגיטימציה".