הרכב בו נשכח הפעוט מנתיבות, חדשות עשר

בן ה-4 שמת לאחר שנשכח ברכב בנתיבות במשך 3 שעות הובא למנוחות

מאות נכחו בהלווית גלעד בונה. ככל הנראה, הוריו לא הבחינו בהיעדרו במשך זמן רב. תושב ביצע בו החייאה עד להגעת אמבולנס: "ניסינו להתקשר למד"א, לא הייתה קליטה"

  • פורסם ב:
  • 28/03/2018 17:18
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/03/2018 17:43
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

גלעד בונה, בן ארבע מנתיבות, הובא הלילה (חמישי) למנוחות. 

מאות אנשים ליוו הלילה את גלעד בונה בן הארבע בדרכו האחרונה. בונה מת אתמול לאחר שנשכח בכלי רכב בנתיבות, וננעל בתוכו.

למוקד מגן דוד אדום הגיע דיווח על ילד מחוסר הכרה, וחובשים ופרמדיקים שהגיעו לביתו, לשם פונה על ידי הוריו והשכנים לאחר שאותר במכונית, ביצעו בו במקום פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים סורוקה שבבאר שבע - שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו תוך זמן קצר.

כוחות המשטרה הגיעו לזירה והחלו בחקירת נסיבות האירוע. בין היתר נבדק אם הילד סייע לאחיו הגדולים לנקות את הרכב, התעייף ונרדם במכונית, ואחיו שלא הבחינו בו נעלו את הרכב ועזבו את המקום.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

ירדן אישרה את מינויו של אמיר וייסבורד לשגריר ישראל בממלכה

נכנעת? פייסבוק תאפשר למשתמשים למחוק מידע שהיא אוגרת עליהם

אישום: רצחו צעיר בגלל עסקת סמים, שרפו את גופתו - ויצאו לבלות

הזירה בנתיבות, היום
 

צוותי מד"א מבצעים פעולות החייאה בפעוט (חדשות עשר )

 

"מדובר במשפחה ברוכת ילדים, והאמא כנראה לא שמה לב שהילד לא בבית", סיפרה יובל סוויסה, המתגוררת בסמוך לזירה, לחדשות עשר. "הוא לא היה בבית שלוש שעות. בדקו אם הוא ישן ועשו אחד ועוד אחד והבינו שהוא באוטו".

שכן נוסף, שמעון וקנין, סיפר כי הורי הילד ביקשו ממנו עזרה לאחר שאיתרו את בנם, והוא ניסה להתקשר למוקד מד"א דרך הטלפון הנייד אך לא הייתה קליטה. זאת, ברקע הטענות של תושבי עוטף עזה על שיבושי קליטה בעקבות פעולות של צבא מצרים. "הם החזיקו את הילד בידיים", סיפר. "אמרתי להם לעשות החייאה, התקשרתי למד"א ולא ענו. התקשרתי מהטלפון הקווי והנחו אותי מה לעשות. ניסיתי לעשות עיסוי לב, והפעוט הקיא. המשכנו לעשות עיסוי והחייאה קרוב למאה פעמים ופינו אותו. ההורים אמרו שהוא נשכח באוטו".

מטעם משרד התקשורת נמסר בתגובה: "ההפרעות שהתרחשו לאחרונה פסקו ומאז לא ידוע לנו במשרד התקשורת שחזרו. מבדיקות שנערכו הערב מול גורמי הצבא לא הייתה שום בעיה הקשורה לאירועים שהיו בחודש האחרון באזור שבו התרחשה הטרגדיה ולצערנו הסתיימה במותו הטרגי של הפעוט".

בתוך כך, פעוט אריתראי מת היום במעון לילדים בשדרות הר ציון שבתל אביב. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה ופינה אותו לבית החולים וולפסון שבחולון, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. המשטרה עיכבה לחקירה את הגננת לתחקור נסיבות המקרה. מחקירה ראשונית עולה כי אתמול היה הפעוט אצל רופא בשל מחלה.

חובש מד"א יוסף כורדי סיפר: "כשהגענו למעון ראינו את הפעוט מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה. הוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך טיפול רפואי לביה"ח וולפסון".