אישום: רצחו צעיר בגלל עסקת סמים, שרפו את גופתו - ויצאו לבלות

שני צעירים משדרות ובאר שבע הואשמו ברצח בן 26 ביער איבים הסמוך לשדרות. הם הסתכסכו עם הקורבן בעקבות עסקה לרכישת 70 גרם מריחואנה, היכו אותו באבנים והציתו את רכבו

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד נגד אסף סויסה, תושב שדרות בן 21, ונגד מור מצלאוי, תושב באר שבע כבן 20 בגין רציחתו של אדבנט שומונוב בן ה-26 משדרות בחודש שעבר. גופתו של שומנוב נמצאה שרופה בתוך הרכב שלו ביער איבים הסמוך לשדרות. כתב האישום מייחס לשניים גם עבירות הצתה, שיבוש מהלכי משפט ועבירות בנשק.

לפי כתב האישום, המואשמים ברצח הסתכסכו עם הקורבן על רקע עיסקה לרכישת סמים. הנרצח הציע לשני החשודים לרכוש מריחואנה במשקל של כ-70 גרם במחיר של 60 שקלים לגרם, והשניים הסכימו. לאחר ההצעה הם ניסו לפרוץ לביתו ולגנוב ממנו את הסם, אך נכשלו. שומונוב העביר להם קצת יותר מ-56 גרם מריחואנה, החשודים סיכמו איתו שיעבירו לו את התשלום באותו לילה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

עשן ברכבת משדרות לאשקלון: הנוסעים פונו; אין נפגעים

התחזית: חם מהרגיל עד שרבי - גשם קל ירד

סין וצ' קוריאה מאשרות: קים ביקר בבייג'ינג ונפגש עם הנשיא שי

 רכב שרוף ברצח בשדרות
 

רכב שרוף ברצח בשדרות(דוברות המשטרה )

 

עם סיום משמרתו כמאבטח בגן אירועים, בשעה 02:30 בלילה, השלושה נפגשו ונסעו ברכבו של הקורבן ליער איבים על מנת להשלים את העיסקה. השניים הצליחו לשכנע את שומונוב להשאיר ברכב את האקדח שנשא עליו בעת עבודתו ולצאת מהאוטו. הם צעדו לתוך היער ואז החלו הנאשמים להכות אותו באגרופים ובעיטות והטיחו בגופו אבנים עד שחדל מלהגיב.

לאחר מכן הם גררו את הקורבן בחזרה לתוך הרכב, וכשהבחינו שהוא עדיין נושם המשיכו לבעוט בראשו, בטנו וחזהו עד שחשבו שהוא מת. השניים הגיעו לתחנת דלק סמוכה ורכשו סולר ומצת, וחזרו למקום הרצח. הם לקחו מהרכב את האקדח של שומונוב ופריטים נוספים השייכים לו, שפכו את הדלק על גופו ובתוך הרכב, הציתו אותו ונמלטו מהמקום.

לאחר הרצח השניים הלכו לביתם, התקלחו, ואת הבגדים המגואלים בדם הקורבן השליכו לפח האשפה. באותו הערב נפגשו ויצאו יחד למסיבת פורים באזור המרכז, שתו אלכוהול ואף עישנו חלק מהסמים שגנבו משומונוב. במהלך החקירה, השניים שחזרו את הרצח בפני החוקרים, שאיתרו ראיות משמעותיות הקושרות את החשודים למנוח. בזירת הרצח נמצאו גם בגדי החשודים עם כתמי הדם עליהם.

 נשק לרצח בשדרות
 

הנשק בו השתמשו ע"פ החשד ברצח ביער איבים(דוברות המשטרה )

 

כששומונוב לא הגיע לבית חברתו באותו לילה, היא התקשרה למשטרה והודיעה על היעדרותו. לאחר מכן ניסתה חברתו להתקשר אליו שוב, וענה לה נער שטען שמצא את הטלפון. כשנפגשו סיפר לה כי מצא את המכשיר הנייד ליד רכב שרוף. המשטרה עודכנה ובמהלך סריקות ביער איתרו השוטרים את הרכב השרוף ובו הגופה החרוכה.

בתחילת החקירה גילו השוטרים כי היה לנרצח קשר עם סוויסה המוכר למשטרה, שנעצר והובא לחקירה. לאחר מכן הגיעו השוטרים גם אל מצלאוי ועצרו גם אותו. היום ביקשה הפרקליטות לעצור את השניים עד תום ההליכים.