העבריין שמוליק הרוש, חדשות עשר

הנאשם בניסיון החיסול של העבריין שמואל הרוש שוחרר למעצר בית

העליון הורה על שחרורו של האיש, שירה לכאורה 5 כדורים בראש ארגון הפשע הצפוני, זאת בניגוד לתסקיר שירות המבחן שהצביע על מסוכנות גבוהה. השופט שהם: "נסיבות ייחודיות"

בווידאו: התיעוד הבלעדי של ניסיון החיסול

מלחמות העבריינים בצפון: שופט בית המשפט העליון, אורי שהם, הורה אתמול (שלישי) לשחרר למעצר בית את הנאשם בניסיון החיסול של העבריין שמואל הרוש, בסוף חודש דצמבר האחרון באזור התעשייה נעמן הסמוך לעכו. זאת, בניגוד לתסקיר של שירות המבחן שהצביע על מסוכנות גבוהה שהאיש יהווה לציבור, באם ישוחרר. הנאשם יהיה כפוף לאיזוק אלקטרוני במעצר הבית.

מדובר בהחלטה משמעותית שכן האדם ששוחרר תועד לכאורה יורה חמישה כדורים בפלג גופו העליון של ראש ארגון הפשע הצפוני, תוך שהוא מצולם. הוא נמלט מהמשטרה לאחר האירוע והנשק ששימש אותו לא נתפס.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הצעדה בגבול עזה: חמאס רוצה הרוגים - שיגרמו להתלקחות באזור

סין וצ' קוריאה מאשרות: קים ביקר בבייג'ינג ונפגש עם הנשיא שי

שדרניות הספורט בקמפיין נגד האוהדים שמטרידים אותן מול המצלמה

העבריין שמוליק הרוש
 

העבריין שמוליק הרוש (חדשות עשר)

 

השופט שהם כתב בהחלטתו, בין היתר, כי "השפעתו המרתיעה של ההליך הפלילי על הנאשם, מחויבותו הגבוהה לבני משפחתו, היעדר מוחלט של מקרי אלימות קודמים והתרשמות חיובית של שירות המבחן מן המפקחים המוצעים", מהוות בסיס להחלטתו. במהלך הדיון בביהמ"ש, הציג עו"ד תומר נוה המייצג את הנאשם הקלטות של שיחות טלפון שהופנו אל המשיב על ידי קציני מודיעין משטרתיים, בסמוך למועד האירוע, המזהירים אותו מפני סכנה לחייו.

עוד כתב השופט בהחלטתו, כי הנאשם ומשפחתו נתונים תחת איומים קשים. "במקרה דנן מתקיימות נסיבות ייחודיות - סבורני כי ניתן להשיג את מטרת המעצר בחלופה שפגיעתה בחירותו של המשיב תהיה פחותה", הוסיף שהם וסיכם: "לא ניתן להתעלם במקרה זה, מהתמונה העובדתית הכוללת, אשר תומכת בהיתכנותה של חלופת המעצר".

 ניסיון חיסול בין העבריינים יריב ממן ושמוליק הרוש
 

ניסיון חיסול בין העבריינים יריב ממן ושמוליק הרוש (חדשות עשר)

 

מחקירת האירוע שהתרחש ליד עכו עולה כי בתאריך 31.12.17, הנאשם והרוש זיהו זה את זה תוך כדי תנועה בכביש 4, מפגש שהוביל למרדף פרוע שכלל ניגוח בין כלי הרכב, והסתיים בירי מצד ממן לכיוונו של הרוש ופציעתו. בכוונת הפרקליטות להגיש היום כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בחיפה כנגד השניים.

הנאשם נחשב למקורבו של העבריין מיכאל מור וביחידה המרכזית של מחוז חוף מעריכים כי מדובר בהמשך לקרבות הירי בין שתי הכנופיות. עורכי דינם, תומר נוה ואתנה אדרי דוחים את ההאשמות נגד השניים.

במהלך ניסיון החיסול בסוף חודש דצמבר, הרוש נורה ונפצע בינוני. הוא פונה למרכז הרפואי לגליל שבנהריה עם פציעה בפלג גופו התחתון. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע, גבר כבן 40, שוכב בהכרה כשהוא סובל מפצעי ירי בגפיים", אמר פרמדיק מד"א צבי זינגר. "הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות ועצירת דימומים והוא פונה במהירות לבית החולים". הרוש ניצל בשנים האחרונות מכמה ניסיונות חיסול.