כוכב פאודה הישאם סלימאן, חדשות עשר

"חייבים לדבר": כוכב פאודה מגיב למתקפות נגדו בחברה הערבית

לאחר שהתראיין לחדשות עשר, וחשף כי הוא מעביר הרצאות בפני חניכי מכינות קדם צבאיות, בחברה הערבית תקפו את הישאם סלימאן. הוא מצדו, לא נשאר חייב: "כולנו כאן להישאר"

בווידאו: "אבו אחמד" מרצה במכינות הקדם צבאיות

לאחר המתקפות נגדו בחברה הערבית, לאחר הריאיון לחדשות עשר בו סיפר על ההדרכות שהוא מעביר במכינות קדם צבאיות ליהודים, כוכב פאודה - הישאם סלימאן – משיב אש. בפוסט ארוך שפרסם אמש (שלישי) בדף פייסבוק שלו הגן סלימאן על מעשיו וטען כי "גם הערבים וגם היהודים לא הולכים לשום מקום. כולנו כאן להישאר ואנחנו חייבים לדבר".

כוכב פאודה לשעבר, "אבו אחמד", מגולל בפוסט שפרסם את הסיבות בגינן הוא מעביר את ההרצאות לציבור היהודי, תוך שהוא דוחה את המתקפות והחצים שהופנו כלפיו בימים האחרונים. "המוסדות הללו הם לא-צבאיים והם אינם מכשירים את התלמידים לשרות צבאי", כתב סלימאן. הוא סיפר בפוסט מה המהות של שנת המכינה, שמגיעה אחרי התיכון, ומתאר את איכותם של המשתתפים - שרבים מהם יגיעו בעתיד לעמדות מפתח בממשל ובמגזר הפרטי, לטענתו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הצעדה בגבול עזה: חמאס רוצה הרוגים - שיגרמו להתלקחות באזור

שדרניות הספורט בקמפיין נגד האוהדים שמטרידים אותן מול המצלמה

תקרית הירי בדובדבן: החייל היורה חשוד בשיבוש הליכי חקירה

כוכב פאודה הישאם סלימאן
 

משיב אש למתקפות בחברה הערבית. כוכב פאודה הישאם סלימאן (חדשות עשר)

 

"המידע שיש למשתתפים על החברה הערבית הוא כמעט לא קיים!" הדגיש השחקן, "הם לא יודעים על האפליה שיש נגד ערבים בכל תחומי החיים ועל המצב הקשה של אזרחים ערבים". סלימאן התייחס לזהות הפלסטינית אותה הוא מציג למשתתפי המכינה. הוא טוען בפוסט כי הדעות הקדומות איתן מגיעים משתתפי המכינה כוללות פעמים רבות קו מחשבה ש"יהודים הם טובים וערבים הם רעים". הוא הוסיף כי פעמים רבות אותן דעות כוללות "גזענות קיצונית".

בהמשך הפוסט מתאר סלימאן את המקום שיש לו כשחקן מוכר לבוא ולפתח שיח עם הלומדים במכינות. "זהו צעד חיובי לאלו שרוצים להתמודד עם המציאות ולעשות שינוי - רחוק מסיסמאות", כתב כוכבה לשעבר של פאודה וסיכם: "גם הערבים וגם היהודים לא הולכים לשום מקום. כולנו כאן להישאר ואנחנו חייבים לדבר".

הפוסט שפרסם סלימאן בפייסבוק

"זו הזדמנות לספר סיפור אמיתי של מישהו ששייך לחברה הערבית", הסביר סלימאן את בחירתו להרצות בפני נוער לפני גיוס בריאיון לחדשות עשר מוקדם יותר השבוע, "אולי אוכל לגרום לאחר לראות את הדברים באופן שונה", הוסיף. כוכב פאודה נמנע היום מלדבר על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אבל לא מתחמק משאלות על גיוס לצה"ל. "אני לא הייתי מתגייס לצבא - האויב שלכם הוא קרוב משפחה שלי", אמר, אך הוסיף כי לא יוכל למנוע מבנו, אם ירצה בכך, להתגייס.

בהרצאותיו מספר סלימאן על התרבות הערבית, על ילדותו בנצרת ועל המעבר לתל אביב, בה החל ללמוד משחק. סלימאן, שהוא גם בין המייסדים והמנהלים של תיאטרון הפרינג' בנצרת, החליט דווקא לבנות את ביתו בנצרת עילית הסמוכה. "אני חושב שצריך לשלב בין שתי התרבויות - היהודית והערבית", סיכם.