איסור הכנסת חמץ לבי"ח: "איך מאבטח ידע מה כשר? זו כפייה דתית"

מצד אחד מנהלי בתי החולים והמאבטחים שטוענים כי אין תפקידם לבדוק את כשרות האוכל, ומהצד השני סגן שר הבריאות ליצמן. במערכת הבריאות חוששים מפרובוקציות בערב ליל הסדר

הקרב על איסור הכנסת חמץ לבתי החולים.

סגן שר הבריאות ליצמן ביקש אתמול (שלישי) מבתי החולים לבדוק האם מוכנס חמץ למוסדות הרפואיים. בחלק מבתי החולים אמרו המנהלים שמדובר בגזירה שהם לא יוכלו לעמוד בה ולכן לא יבדקו את התיקים של כל מי שמגיע למקום.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר: 

שדרניות הספורט בקמפיין נגד האוהדים שמטרידים אותן מול המצלמה

פתח תקווה: בן 26 נעצר בחשד לשורת מקרי הצתה חמורים

תיעוד: החמושים שחדרו לישראל מחוץ לשער קיבוץ צאלים

גם המאבטחים טוענים כי מדובר בבדיקה בעיתיית ומוסיפים "אנחנו לוחמים - לא משגיחי כשרות". מנהל שדיבר עם חדשות עשר שאל כיצד מבטח יוכל לדעת האם הלחמנייה היא כשרה או לא. עוד הוסיף ואמר כי מדובר בכפייה דתית. 

לאחרונה הוגש בג"ץ נגד הנוהל האוסר על הכנסת חמץ לבתי החולים, מה שהעלה את הנושא שוב לכותרות. בתשובת המדינה נכתב כי נוהל בדיקת החמץ הוא "נוהל סביר וראוי שנועד להבטיח על הצורך לשמור על בתי החולים פתוחים ונגישים עבור אנשים שנוהגים מנהגי כשרות בחג". לכן ביקשה המדינה לדחות את העתירה.

עוד נכתב בתשובה כי "ככל גוף אחר, משעה שמוסד רפואי מבקש להציג עצמו ככשר, עליו לעמוד בהוראות חוק איסור הונאה בכשרות, על פי החוק. חוק הכשרות נועד להבטיח כי הציבור אשר נוהג מנהגי כשרות יוכל לסמוך על כך כי מקום המציג עצמו ככשר, משמע שהוא עומד בנהלי הרבנות. כך שהמזון המוגש באותו המקום הוא אכן כשר כהלכה".

כעת חוששים בכירי המערכת מפרובקציות שעלולות להתעורר כבר ביום שישי הקרוב.