נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה, רויטרס

עורך דינו לשעבר של מנדלבליט הצטרף לצוות ההגנה של נתניהו

עו״ד איל כהן ייצג את רה"מ, לצידם של עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד. בעבר ייצג את היועמ"ש, שמפקח כעת על החקירה והוא זה שיכריע אם יוגש כתב אישום או לא

בווידאו: רה"מ ורעייתו ייחקרו אחרי חג הפסח פעם נוספת

עו״ד איל כהן, השותף המייסד של משרד ׳כהן סטרשנוב לונדון׳, הצטרף לצוות ההגנה של ראש הממשלה לצידם של עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד.

בעבר ייצג עו"ד כהן את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפרשת הרפז, בעת שהיה מזכיר הממשלה, והתיק בעניינו נסגר. יש לציין כי מנדלבליט הוא המפקח על החקירות השונות נגד רה"מ, והוא זה שיכריע אם יוגש כתב אישום או לא. כמו כן, עד לאחרונה ייצג עו"ד כהן, את ניצב רוני ריטמן בפרשת ההטרדה המינית של המתלוננת צ'. תיק זה גם הוא נסגר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חושף פרשת פייסבוק: בלאק קיוב פרצה למידע רפואי על נשיא ניגריה

תקרית הירי בדובדבן: החייל היורה חשוד בשיבוש הליכי חקירה

בכניסה לבסיס צאלים: 3 מסתננים מעזה נעצרו עם סכין ורימונים

 עורך הדין איל כהן
 

עורך הדין איל כהן( ללא קרדיט)

 

מקורבים לעו"ד כהן מסרו כי "משלמד את העובדות הנוגעות לתיקים בהם נחקר ראש הממשלה, הגיע למסקנה שיש פער גדול בין הפרסומים עד כה לבין המציאות, וכי יש לו אמון מוחלט בחפותו של ראש הממשלה והדברים יתבהרו בתקופה הקרובה".

רה"מ נתניהו, ורעייתו ייחקרו אחרי חג הפסח פעם נוספת בפרשת "בזק"-"וואלה". עדיין לא ידוע אם בנם, יאיר נתניהו, ייחקר גם כן. אתמול (שני) פורסם בחדשות עשר כי שרה ויאיר נתניהו לא הכחישו בחקירתם שמחקו מסרונים הקשורים לחשדות בפרשה. עם זאת, לטענתם עשו זאת כדי לפנות מקום בטלפון הסלולרי ולא בניסיון לשבש חקירה ולמחוק עדויות. השניים אמרו זאת לחוקרים במשטרה לאחר שנודע להם כי הם חשודים בקבלת טובות הנאה ובשיבוש החקירה.

בתוך כך, רעיית ראש הממשלה סירבה לקיים עימות עם שני עדי המדינה בתיק 4000 - יועץ התקשורת של הזוג נתניהו לשעבר, ניר חפץ, ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. חוקרי יחידת להב 433 הביאו את שני עדי המדינה למתחם היחידה, על מנת לבצע את העימות כחלק מהחקירה שהתנהלה במקביל במקום ובמעונו של רה"מ בירושלים. משסירבה נתניהו לכך – השניים שוחררו.

 נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה
 

נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה( רויטרס)

 

חקירתו של ראש הממשלה אתמול נמשכה כארבע שעות וחצי. שרה נתניהו וכן גם בנה, יאיר, נחקרו החל מהשעה 09:00 במשרדי להב 433 שבלוד. השניים לא הכחישו כי פנו למשפחת אלוביץ' בנוגע לסיקור בוואלה, אך טענו שהרקע היה אידיאולוגי, וללא קשר לחברת בזק.

זו הייתה החקירה השנייה של בני הזוג נתניהו בתיק 4000, והראשונה מאז הפך ניר חפץ לעד מדינה ונתן את עדותו המפורטת. חוקרי המשטרה עימתו ככל הנראה את בני הזוג נתניהו עם מסרונים והקלטות שהעביר חפץ. הוא כאמור שהה במהלך החקירה במתקני להב 433, כך שיהיה זמין להשלמות חקירה תוך כדי החקירה של בני הזוג, אך לא עומת עם שרה נתניהו. נוסף על כך, ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, דוד שרן, הצייצב אף הוא בלהב 433 ומסר עדות פתוחה בתיק.

בסרטון שפרסם בדף הפייסבוק שלו מספר שעות לאחר החקירה, התייחס נתניהו לחקירה והבהיר כי יש לו "ביטחון מוחלט שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".