מצות לקופים ופיל ש"קונה" את החמץ: הספארי מתכונן לפסח

ליל הסדר חל רק בסוף השבוע, אך במתחם שבר"ג כבר מוכנים לחג הכשר. 13 טון של מזון נטול חמץ ומצות רבות יוגשו לחיות הרעבות - שדווקא נראו מרוצות מהשינוי ההלכתי המרענן

במהלך חג הפסח הקרוב המוני בתים בישראל יחליפו את הלחם במצות - וכך גם החיות בספארי שברמת גן. כבר בשבוע שעבר עובדי המתחם הוסיפו מצות לתפריטים של כמה מבעלי החיים, והתרגשות רבה נרשמה בקרב הקופים, שתמיד שמחים ומתרגשים מכל מזון חדש או משחק מיוחד שהמטפלים מכינים עבורם.

אך לא רק הקופים נהנים מהשינוי ההלכתי - הספארי הזמין חמישה קילוגרמים של מצות גם לפילים, לבעלי חיים בפינות החי ואחרים. כמו כן מייצרים עובדי הספארי 13 טון תערובת מזון כשרה לפסח על בסיס תירס וקטניות, הנשמרת בנפרד ממכלי תערובת החמץ, עבור בעלי החיים בשטחים הפתוחים שבמתחם.

"הסיבה העיקרית לכך שאנו מחליפים את המזון נובעת מהאיסור של 'בל יראה ובל ימצא', כלומר חל איסור של ראיה וגם של הימצאות חמץ במקומות ציבוריים", הסבירו בספארי את הסיבה לשינוי התזונתי בקרב אוכלוסיית בעלי החיים במקום. עם זאת, הדגישו כי הקופים אמנם מתלהבים מהשינוי, אך מצות הן אינן מזונם העיקרי של החיה, שניזונה בעיקר מפירות וירקות.


>> עוד כתבות בחדשות 10: 
חושף פרשת פייסבוק: בלאק קיוב פרצה למידע רפואי על נשיא ניגריה
משתמשי אנדרואיד? כך תדעו איזה מידע פייסבוק אספה עליכם
דורון שפר ניצח שוב ושוב, אבל לא את תקרת הזכוכית

  קוף בספארי אוכל מצה
 

קוף בספארי אוכל מצה(באדיבות הספארי)

 


ומה עולה בגורל החמץ? בניגוד למדינה שמבצעת "מכירה" של החמץ לקראת החג, בספארי נוהגים להעביר את כל הלחם שנמכר ליוסי הפיל. יוסי הוא הפיל הגדול ביותר מבין כל הפילים בכל גני החיות בעולם והוא מסוגל לאכול בקלות שמונה כיכרות לחם בכל יום.  

 קוף בספארי אוכל מצה
 

קוף בספארי אוכל מצה( באדיבות הספארי)