ניידת משטרה בצרפת, רויטרס

"פעלו ממניע אנטישמי": שניים הואשמו ברצח ניצולת השואה בצרפת

שני החשודים ברצח מיריי קנול בת ה-85 ובהצתת דירתה יובאו היום להארכת מעצר. הקהילה היהודית קראה לערוך מחר צעדה שקטה. הנשיא מקרון כינה את הרצח: "פשע נורא"

כתבי אישום הוגשו הבוקר (שלישי) נגד שני החשודים ברצח מיריי קנול, ניצולת השואה בת ה-85 בצרפת. בכתב האישום נכתב כי המניע לרצח ולהצתת דירתה הוא אנטישמי. השניים יובאו במהלך היום לדיון בהארכת מעצרם. החשוד המרכזי ברצח הוא שכנה של קנול בן ה-29, אותה הכיר מגיל 7. על פי הדיווחים, החשוד השני הוא חסר בית. עוד דווח כי השכן פגש את קנול מספר שעות לפני הרצח.

הקהילה היהודית קראה לערוך מחר צעדה שקטה על רקע האירוע, כשגם הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון התייחס לרצח וכינה אותו "פשע נורא". מקרון אמר "אני חוזר ומאשר את החלטתי להילחם באנטישמיות". שר הפנים, ג'ראר קולומוב, התייחס אף הוא לרצח, כשאמר: "תקיפת יהודי היא מעשה ברברי הפוגעת בצרפת ובערכים המהווים את הבסיס של העם שלנו".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מתה האישה שסיפורה הוביל לביטול ההפרדה הגזעית בחינוך האמריקני

דורון שפר ניצח שוב ושוב, אבל לא את תקרת הזכוכית

הכירו את מתחם האופנה החדש והענק שנפתח בכיכר המדינה

מיריי קנול, נמצאה מתה בדירתה עם פצעי דקירה

מיריי קנול, נמצאה מתה בדירתה עם פצעי דקירה (פייסבוק)

 

גורמים בקהילה היהודית מסרו אתמול לחדשות עשר כי קנול השכירה ככל הנראה חדר לשכנה, שהשתחרר לאחרונה מהכלא לאחר שהורשע ככל הנראה בעבירות תקיפה מינית. לפי אותם גורמים, החשוד ברצח אף טיפל בה וסייע לה מדי פעם. גופתה נמצאה בשישי האחרון בדירתה השרופה, ברובע ה-11 בפריז. ב"לשכה הלאומית למאבק באנטישמיות", ארגון יהודי צרפתי, מסרו כי על גופתה נמצאו 11 סימני דקירה וכי מכבי האש שהוזעקו למקום זיהו חמישה מוקדי שריפה בדירה.

בניגוד לרצח של שרה חלימי, אז נדרשו חמישה חודשים כדי לקבוע כי המניע לרצח הוא אנטישמי. במקרה הזה חלפו שלושה ימים בלבד עד שרשויות החוק במדינה הצביעו על המניע. כזכור, חלימי נרצחה באפריל 2017 בפריז ע"י צעיר מוסלמי ממאלי, שהתעלל בה במשך זמן רב ולאחר מכן השליך אותה ממרפסת ביתה אל מותה.