המצלמה החדשה שמוצבת בכבישים, חדשות עשר

האח הגדול רואה הכול: מצלמות התנועה שמתעדות שיחת טלפון בנהיגה

מאות דוחות חולקו בעזרת האמצעים החדשים שהוצבו על ידי המשטרה. כעת, יוכל שוטר לצפות ממרחק בנעשה בכלי הרכב שבכביש, ולהציג להם את תיעוד העבירה. צפו ביכולות המצלמה

המצלמות החדשות שהציבו החודש שוטרי אגף התנועה בכבישים, חוללו מהפך ביכולת האכיפה כחולי המדים. כעת, בעזרת מצלמה שמעבירה את הנעשה ברכבים בשידור חי בעזרת תקשורת סלולארית, ניתן לחלק דוחות לנהגים על סמך הנראה בתיעוד המצלמה.

החידוש הגדול במערכת הזו, היא העובדה כי המצלמה מתעדת את הנעשה בתוך הרכב ואינו קשור לנהיגה. בחודש האחרון הופקו מאות דוחות. רובם אומנם ניתנו בשטח, אך חלקם נשלחו לבית הנהגים. זאת לאחר ניתוח הצילומים, ואיתור העבירות שמתועדות בהן.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מי יזכה? המרוץ לראשות מפעל הפיס נפתח באיחור מפוקפק

דיווח: קים הגיע לביקור ראשון מחוץ לקוריאה הצפונית - בסין

השריפה כילתה הכל: מבט מבפנים לדירה בה אירע האסון בבאר שבע

 המצלמה החדשה שמוצבת בכבישים
 

המצלמה החדשה שמוצבת בכבישים (חדשות עשר)

 

המצלמות מוצבות כל פעם בכביש אחר, במוקדים שהוגדרו כמקומות סיכון. בכך, מתארכת רשימת העבירות שלא מצריכות ניידת או שוטר בשטח כדי לאכוף אותן. בין היתר ניתן לראות במצלמה שימוש בטלפון הנייד, נסיעה בשוליים, נהיגה פרועה ובריונית והידחפות לנתיב.

כזכור, בשבוע שעבר נודע כי אגף התנועה של המשטרה הציב עשרות מצלמות חדשות בכבישים ברחבי הארץ שיתעדו עבירות נהיגה. המצלמות ממוקמות בכבישים הבינעירוניים, בעיקר בכאלה שבהם קיים ריבוי של תאונות דרכים. בחודשים הקרובים יוצבו מצלמות גם בכבישים עירוניים. על פי טענות המשטרה, לאפליקציית הנייוט "וויז" אין יכולת לדווח על מיקום המלצמה.

המצלמות גלויות וממוקמות על חצובות או עמודים. עם זאת, השוטרים שיוצבו בסמוך למצלמה, יהיו סמויים. המצלמה תשדר בזמן אמת לטאבלטים שבידי השוטרים את תיעודי העבירות באופן מוצפן. על סמך התיעודים, שנשמרים במכשירי הטאבלט של השוטרים, יירשמו דוחות לנהגים.