"מחסלים את הענף": חקלאים הפגינו נגד פתיחת השוק ליבוא

עשרות חילקו את תוצרתם לאלפי אזרחים מחוץ לקרית הממשלה בתל אביב במחאה על החלטת משרדי החקלאות והאוצר. "הרשתות רוצות להגדיל את הרווחים ולהביא סחורה לא איכותית"

בווידאו: הפגנת מחאת החקלאים בת"א, צילום: הברית הישראלית

עשרות חקלאים הפגינו היום (שני) במחאה נגד החלטת משרדי החקלאות והאוצר לפתוח מכסות ליבוא ירקות, מול קריית הממשלה בתל אביב.

החקלאים טוענים כי ישנה מספיק תוצרת חקלאית שמיוצרת בישראל וכי היבוא "יחסל את הענף".

 הפגנת מחאת החקלאים בתל אביב
 

הפגנת מחאת החקלאים בתל אביב(הברית הישראלית )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

שינוי בעולם המלצרות: טיפים ייחשבו כהכנסת העסק וישולמו כשכר

המנהל האזרחי: חמישה מיליון פלסטינים ביהודה ושומרון ועזה

בפעם השמינית: שר הפנים אריה דרעי נחקר בלהב 433

במסגרת המחאה הזמינו החקלאים את הציבור לקחת תוצרת בחינם. "במקום שנשמיד את התוצרת הישראלית, רבים יהנו ממנה בשולחן החג", אמר ברק אומגה חקלאי ממובילי מאבק החקלאים.

אלפים הגיעו למקום ההפגנה ואספו את התוצרת החקלאית שנגמרה בתוך פחות משעה. "לא יתכן שיעדיפו תוצרת חקלאית זרה, שבכלל לא עומדת בסטנדרטים הבריאותיים הנדרשים, על פני תוצרת ישראלית שגודלה בעמל ויזע רב והיא איכותית בהרבה ועם זאת עדיין במחירי שוק הוגנים" טען אומגה.

 הפגנת מחאת החקלאים בת"א
 

הפגנת מחאת החקלאים בת"א(הברית הישראלית)

 

עוד אמר: "נראה שמדובר על חלק מהאסטרטגיה של רשתות השיווק לשבור את החקלאים כדי להגדיל את הרווחיות שלהן על חשבון הצרכן שיקבל סחורה לא איכותית מירדן ומעזה. איפה שומרי הסף שאמורים להגן עלינו? ומי דואג שלנו יהיה מה לשים על שולחן החג בבתים שלנו?".

"לקראת החג עם הצפת השוק בירקות ערך היבול ירד לרמות של אפס שקלים. ק"ג עגבניות נמכר כיום במחיר של 1.5 שקלים, קולורבי נמכר ב-80 אגורות, כרוב ב-60 אגורות, עגבניות שרי נמכרות בשני שקלים וחציל נמכר ב1.3 שקלים לק"ג. בעוד מוצרי בסיס אחרים כגון לחמים ומוצרי חלב נמכרים במחיר פחות או יותר קבוע שמאפשר להם להתקיים". סיכם אומגה.