המנהל האזרחי: חמישה מיליון פלסטינים ביהודה ושומרון ועזה

המנהל הציג נתונים של לשכת הסטטיסטיקה הפלס'. נתוני המקבילה הישראלית קובעים שישנם 1.7 מיליון ערבים בשטח ישראל, כך שהמידע המשולב מצביע על רוב ערבי בין הירדן לים

סגן ראש המנהל האזרחי, אלוף-משנה אורי מנדס, הציג אמש (ראשון) בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת נתונים לפיהם רשומים כחמישה מיליון פלסטינים ברצועת עזה וביהודה ושומרון. הנתון לא כולל את התושבים במזרח ירושלים. 

הנתונים שהביא מנדס לקוחים למעשה מהלשכה הפלסטינית המרכזית לסטטיסטיקה, כך שאמינותם אינה ברורה. מספרים אלה מצטרפים לנתונים של הלשכה הישראלית המרכזית לסטטיסטיקה, לפיהם, נכון לשנת 2016, בתוך שטחי ישראל ישנם 6.44 מיליון יהודים ו-1.79 מיליון ערבים. שילוב הנתונים מצביע על רוב ערבי בין הירדן לים. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

היום שאחרי ברקת: הפוליטיקאים ששוקלים להתמודד לראשות העירייה

תוכנית המידע הרפואי של הממשלה: פריצת דרך או חדירה לפרטיות?

צרפת: גופתה של ניצולת שואה נמצאה שרופה עם פצעי דקירות בדירתה

 מוטי יוגב
 

מוטי יוגב (חדשות 10)

 

חבר הכנסת מוטי יוגב, החבר בועדת חוץ וביטחון, הטיל ספק בנתונים שהביא מנדס, וציין: "הדיווח על חמישה מיליון פלסטינים בין הים התיכון לירדן, למצער אינו מדוייק". לדברי הח"כ מהבית היהודי, "מתפ"ש לא מילא את אחריותו לספור ולדעת כמה פלסטינים יש ביהודה ושומרון או לפחות בשטחי C שבאחריותו, והוא מסתמך על דיווחי הרשות הפלסטינית בלבד. הרשות משקרת וסופרת גם את 317 אלף תושבי מזרח ירושלים. היא אינה מדווחת על נפטרים וכך הוגש לוועדת החוץ והביטחון מסמך לפיו בעשור האחרון נולדו ביהודה ושומרון פי עשר ערבים ממה שנפטרו".

עוד ציין יוגב כי "בשנת 2016 דווח על כ-80 אלף יילודים ועל כ- 8000 נפטרים, תוחלת חיים שאינה קיימת בשום מקום בעולם. בעוד שני פרמטרים, הוגשו נתונים מעוררי סימני שאלה - פער של קרוב ל-20% בין רישום יילודים לנכנסים לכיתה א' וכן נתונים לא מדוייקים על הגירה פלסטינית שלילית מדי שנה בשנה".

בתגובה לנתוני המנהל האזרחי שנחשפו, אמר יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, כי "מדובר בחמישה מיליון פלסטינים שלא הולכים לשום מקום, למרות התמיכה הנהדרת של טראמפ, פנס ועכשיו גם בולטון. האחריות להיפרד מהם היא שלנו בלבד".