שר הפנים, אריה דרעי , רויטרס

בפעם השמינית: שר הפנים אריה דרעי נחקר בלהב 433

החשדות נגד השר דרעי כוללים קבלת שוחד, הלבנת הון, גניבה, שבועת שקר ושיבוש הליכי משפט בכמה פרשיות נפרדות. רעייתו, יפה, נחקרה גם היא בעבר בחשד למעורבות

שר הפנים אריה דרעי נחקר היום (שני) ביחידת להב 433 של המשטרה בפעם השמינית.

לפני כחצי שנה נחשפו החשדות נגדו, בתשובת המדינה לעתירת תנועת "אומץ" לבג"ץ, שבה דרשו להעביר אותו מתפקידו בשל החקירה. "חשוד בעבירות שאי אפשר להקל בחומרתן", כך כתבה הפרקליטות, שהוסיפה כי השר דרעי חשוד בקבלת שוחד, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, גניבה, שבועת שקר ושיבוש הליכי משפט - כל אלו בכמה פרשיות נפרדות.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קפה שחור חזק: האריות בספארי זכו להשכמה מיוחדת. צפו

היום שאחרי ברקת: הפוליטיקאים ששוקלים להתמודד לראשות העירייה

סוף ידוע מראש: החלו הבחירות במצרים; המצביעים אדישים

דרעי נחקר מספר פעמים בעבר לצד רעייתו יפה, שלטענת המשטרה מחזיקה בראיות מוצקות כנגדו בשתיים מהעבירות, עבירות מס וחשדות להלבנת הון. במהלך החקירות הגיעו עשרות עדים למשטרה וכן נאספו חומרים רבים.

שר הפנים אריה דרעי בראיון לחדשות עשר, ארכיון
 

שר הפנים אריה דרעי בראיון לחדשות עשר ( חדשות עשר)

 

בחלק מהחקירות נבדק אם דרעי לא דיווח לרשויות המס בנוגע לעסקאות נדל"ן שביצע עם אחיו שלמה, על כספים שהועברו אליו, וגם בנוגע לכספים שייתכן והועברו ממשרד הנגב והגליל לעמותות הקשורות למשפחתו. בחקירתו טען השר כי ההכנסות מקורן במתנות שקיבל מאלפי המוזמנים שהגיעו לאירועים שערך.

עם זאת, בין ההכנסות להוצאות באירועים הללו היה קיים פער לא מוסבר. בתגובה לכך השיב השר דרעי כי הוא קיבל כספים מאחיו, עו"ד שלמה דרעי. האח, סיפר כי מקור הכספים שהועברו הוא מאביהם המנוח של השניים שהיה חלפן כספים גדול והמזומנים הם שלו.

לפני כארבעה חודשים נחקר אחיו של דרעי ויו"ר קק"ל, שלמה, וכן היועץ המשפטי של הקרן הקיימת לישראל, נדב עשהאל.

כזכור דרעי הורשע בעבר בקבלת שוחד של עשרות אלפי שקלים וריצה מאסר של שנתיים מתוך שלוש השנים שנגזרו עליו בבית המשפט. הפעם מדובר בעבירות לכאורה מתוחכמות בהרבה כאשר בחודש מאי נעצרו 14 ממקורביו, בהם חבר מועצת עיריית ירושלים משה ליאון, מנכ"ל משרד הנגב והגליל אריאל משעל, המיליארדר מיכאל מירילשוילי, מבעלי ערוץ 20 הנחשב למקורב למפלגת ש"ס ולשר דרעי, ובנו יצחק.