היום שאחרי ברקת: הפוליטיקאים ששוקלים להתמודד לראשות העירייה

לאחר הודעתו של ראש עיריית י-ם כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת, החלו הדיונים על המועמדים לרשת אותו. בין השמות הבולטים: חברי הכנסת אמסלם, מרגלית ועזריה • פרשנות

תם עידן ברקת: לאחר שראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע אתמול (ראשון) כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת בעירו, החלו הדיונים על מחליפיו האפשריים.

ישנם מספר מועמדים לרשת אותו מתוך העירייה או מהמערכת הפוליטית. מספר פוליטיקאים כבר טוענים כי הם עוברים לחצים כבדים מצד מקורביהם לרוץ בבחירות.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

הסכם מסגרת להתחדשות עירונית ברמת גן: היתרים ל-2,000 דירות

תוכנית המידע הרפואי של הממשלה: פריצת דרך או חדירה לפרטיות?

צרפת: גופתה של ניצולת שואה נמצאה שרופה עם פצעי דקירות בדירתה

בין הפוליטיקאים, הכי בולט הוא יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, שרוצה להיות מועמד רשמי של הליכוד. אמסלם עשוי למצוא מולו את אלי ישי, שכבר שקל בשנת 2013 להתמודד והחליט לא לרוץ. כעת, אנשי ישי אומרים שהוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר וכי תושבי העיר מעריכים אותו מאוד.

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם
 

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם בדיון בוועדת הפנים בכנסת(דוברות הכנסת )

 

חבר הכנסת אראל מרגלית מהמחנה הציוני, שתרם הכי הרבה לתעשיית ההיי-טק בירושלים, עובר גם הוא מסע לחצים שיצטרף למרוץ, אך כרגע הוא נוטה לכך שלא יגיש את מועמדותו.

גם חברת הכנסת רחל עזריה, סגנית ראש העיר ואחת הנשים המזוהות עם ירושלים במערכת הפוליטית, מעוניינת בתפקיד, אך טרם ברור אם יש סיכוי בבירה לאישה ליברלית ודעתנית, ולכן ישנו סיכוי קטן שתרוץ.

בין המועמדים נמצא גם משה ליאון, שהתמודד מול ברקת בבחירות 2013; ראש האופוזיציה העירונית וסגן ראש העיר לשעבר, עפר ברקוביץ'; עו"ד יוסי חביליו, ששימש כיועץ המשפטי של העירייה ואבי סלמן. לצד זאת, חשוב לציין שמטעמן של הסיעות החרדיות טרם הוצב מועמד. 

כאמור, בסרטון שפרסם אתמול ברקת הוא הודיע על כך שלא יתמודד לראשות העייריה ויתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הבאה: "החלטתי לשרת את ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד", אמר ברקת בסרטון שפרסם בפייסבוק, "לאחר שירושלים עלתה על המסלול הנכון - לא אתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר".

ברקת הוסיף: "בסיום הקדנציה אעזוב את העירייה, אבל לעולם לא אעזוב את ירושלים.הצלחתה של ירושלים המאוחדת, בירת הנצח של העם היהודי היא הצלחתה של מדינת ישראל". מאז הצטרפותו לליכוד, קיים ברקת מפקד גדול לשורות התנועה וצירף אליה אלפי מתפקדים שיהוו את בסיס התמיכה שלו במפלגת השלטון.