לאחר חמש שעות: הסתיימה חקירת רה"מ; בנו ורעייתו נחקרו במקביל

רה"מ נחקר במעונו, לראשונה מאז עדות חפץ - שעומת בזמן אמת עם גרסתו. גם אשתו ובנו, וכן בעל השליטה בבזק, נחקרו. נתניהו: "אחגוג את החג בביטחון מוחלט שלא יהיה כלום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחקר היום (שני) במשך כארבע שעות וחצי במעונו שברחוב בלפור שבירושלים. שרה ויאיר נתניהו נחקרו החל מהשעה 09:00 במשרדי להב 433 שבלוד. 
 

זוהי החקירה השנייה של בני הזוג נתניהו בתיק 4000, והראשונה מאז עדותו של ניר חפץ, יועצם הקרוב לשעבר של בני הזוג, שחתם על הסדר עד מדינה בפרשה. חוקרי המשטרה עימתו ככל הנראה את בני הזוג נתניהו עם מסרונים והקלטות שהעביר חפץ, ששהה במהלך החקירה במתקני להב 433, כך שיהיה זמין להשלמות חקירה תוך כדי החקירה של בני הזוג. כך גם לגבי עד המדינה השני בפרשה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

צרפת: גופתה של ניצולת שואה נמצאה שרופה עם פצעי דקירות בדירתה

רוסיה: 48 הרוגים ועשרות נעדרים בשריפה בקניון

שלום עכשיו: עלייה של כ-17% בבניית יחידות דיור בשטחים

ייתכן ששרה נתניהו נחקרה גם בחשד לשיבוש הליכי חקירה בשל מחיקת מסרונים לכאורה. יאיר נתניהו נחקר בלהב על מנת שהחוקרים יוכלו להצליב בין גרסאות החשודים. החשדות נגד יאיר עלו לאחר שחפץ העביר למשטרה מסרונים שמעידים לכאורה על מעורבות גם שלו בעניין הסיקור בוואלה והקשר להטבות לבזק. ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, דוד שרן, העיד בלהב 433 עדות פתוחה בתיק.

בווידאו: החוקרים יוצאים ממעונו של רה"מ בתום החקירה

בסרטון שפרסם בדף הפייסבוק שלו, התייחס נתניהו לחקירה והבהיר כי יש לו "ביטחון המוחלט שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני רוצה לאחל לכולכם חג פסח כשר ושמח. תהנו עם המשפחות שלכם. אני אהנה עם המשפחה שלי. אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

היום נחקר גם שאול אלוביץ', שחשוד במתן שוחד לנתניהו בצורת סיקור חיובי באתר וואלה, שהוא בעליו, בתמורה להטבות לחברת בזק, שהוא בעל השליטה בה. גם רעייתו של אלוביץ', איריס, שהמשטרה מחזיקה לכאורה במסרונים בינה ובין שרה נתניהו הנוגעים לחקירה, נחקרה במקביל לבעלה.

במשטרה הוקם חפ"ק מיוחד לתיאום והעברת מידע בין החוקרים בכל המוקדים, התנהלות יוצאת דופן ודרמטית. גם בכירי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבלו עדכונים בזמן אמת על התקדמות החקירה והגרסאות השונות.

 בנימין נתניהו וניר חפץ
 

בנימין נתניהו וניר חפץ (חדשות עשר)

 

נתניהו מצדו טוען כי לעולם לא הטיב עם אלוביץ', ובטח שלא בתמורה לסיקור בוואלה. עוד הוא מכחיש שידע על הקשר בין אישתו לאיריס אלוביץ'. בנאום "המרור והחרוסת" שנשא בשבוע שעבר התייחס נתניהו לחקירות ואמר: "רבים בעם ולא רק תומכי ליכוד, שומעים מה שעושים לנו בתקשורת ומרגישים שיש כאן משחק מכור, ממש ציד מכשפות".

בני הזוג נתניהו התייעצו אתמול עם עורכי דינם, שהכינו אותם לחקירה. בסביבתם בטוחים כי למשטרה אין כל ראיות הקושרות את רה"מ למעשים פליליים בתיק זה. שר החינוך נפתלי בנט אמר היום כי לא בהכרח יצא מהממשלה במקרה של כתב אישום נגד נתניהו. "נחכה ונראה", אמר בנט, "אם יהיה כתב אישום על זוטות, הפרת אמונים על משהו קליל, עכשיו ללכת נגד רצון העם ולהפיל ממשלה על דבר כזה?".