התנחלות בגדה המערבית, רויטרס

שלום עכשיו: עלייה של כ-17% בבניית יחידות דיור בשטחים

מדוח שנתי שפרסם הארגון עולה כי 2,783 יחידות חדשות נבנו ביהודה ושומרון במהלך שנת 2017. ההתנחלויות המובילות: אפרת וקרני שומרון. הארגון: "הממשלה איבדה את הבושה"

ארגון השמאל "שלום עכשיו" פרסם היום (שני) את הדוח השנתי לתיעוד הבנייה בשטחי יהודה ושומרון. מהדוח עולה כי 2,783 יחידות דיור חדשות החלו להיבנות במהלך שנת 2017, עלייה של כ-17% בהשוואה לממוצע בשמונה השנים האחרונות. כמו כן, נטען כי 78% מהן התבצעו בהתנחלויות "מבודדות" שישראל תצטרך לפנות בהסכם עתידי עם הפלסטינים. לטענת הארגון "ממשלת ישראל איבדה את הבושה".

מהדוח עולה כי השנה החולפת הייתה שנת שיא בפרסום מכרזים ליחידות דיור חדשות בהתנחלויות, כשהמספר המוצג בדוח מצביע על 3,154 מכרזים. עוד עולה כי במהלך שנת 2017 החלה המדינה לקדם תוכניות ל-6,742 יחידות דיור ב-59 התנחלויות שונות מעבר לקו הירוק. כמו כן, הדוח הראה כי 10% מהבנייה (282 יחידות) אינה חוקית, בהתבסס  על החוקים שהחילה המדינה על יהודה ושומרון, כשמרביתה מתמקדת במאחזים בלתי חוקיים (234).

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מולדת: משוררת לאומית ופוליטית - סיפור חייה של נעמי שמר

ההודנה של כוכב פאודה: אבו אחמד מעביר הרצאות לנערים לפני גיוס

מיוחד: הכירו את הפיתוח הישראלי שיגן על כלי טיס מפני טילים

התנחלות בגדה המערבית
 

בנייה בהתנחלויות (רויטרס)

 

ההתנחלות בה נבנו המספר הגבוה ביותר של יחידות דיור היא אפרת, הממוקמות על הציר שבין בית לחם וחברון, בה החלו להיבנות 292 יחידות חדשות. התנחלות נוספת שבה נבנה מספר גבוה במיוחד של יחידות היא קרני שומרון, בה החלו להיבנות 261 יחידות. גם בהתנחלויות בית"ר עילית (270) ואלפי מנשה (126) החלו השנה בבנייה מואצת.